Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar bez Krzysztofa Niedzieli

Jadar bez Krzysztofa Niedzieli

Krzysztof Niedziela nie zagra w nadchodzącym sezonie w Jadarze Radom. Siatkarz będzie musiał poddać się operacji barku. - Usłyszałem od lekarzy, że jeżeli chcę grać jeszcze w siatkówkę, a tak jest, nie mam innego wyjścia.

28-letni Krzysztof Niedziela leczył uraz barku od początku września. W ubiegłym tygodniu po trwającej ponad miesiąc przerwie po raz drugi wznowił zajęcia z drużyną. Po kilku treningach okazało się, że ból nie ustąpił, mimo że siatkarz przeszedł serię specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych najpierw w Radomiu, a następnie w Warszawie.

W trakcie leczenia odczuwałem wyraźne postępy, ale przy maksymalnym obciążeniu problem powracał. Po ostatnich przejściach pojechałem natychmiast na konsultację do stolicy. Lekarz prowadzący stwierdził, że operacja to ostateczność, ale nie mam wyboru – dodał zawodnik. Wczoraj podobną diagnozę wydał inny specjalista. Atakujący Jadaru poinformował o zaistniałej sytuacji kierownictwo Jadaru. Jest po rozmowie z prezesem Tadeuszem Kupidurą. Zgodnie z zapisem w kontrakcie po czterech miesiącach niezdolności do treningu i gry klub ma prawo rozwiązać kontrakt. Czy tak się stanie? – Jestem podbudowany deklaracjami prezesa Kupidury, który nie tylko zrozumiał mój życiowy problem, ale powiedział też, że klub nie zostawi mnie bez udzielenia pomocy.Decyzja o tym, że Niedziela nie będzie zdolny do gry, zapadła co prawda w ostatniej chwili, ale zarząd Jadaru najwyraźniej przewidywał taką możliwość. Jak już informowaliśmy, działacze podpisali kontrakt z reprezentantem Kanady Dallasem Sooniasem, a transfer sfinalizowano podczas mistrzostw świata w Japonii. Kanadyjczyk będzie reprezentował Jadar do końca play-off.

Nowego zawodnika spodziewają się w Radomiu 10 grudnia i jest on jedynym siatkarzem, którego brakuje w kadrze drużyny. Od środy z zespołem trenuje bowiem libero Premysl Obdrzalek.

Do rozpoczęcia ligi pozostało osiem dni. Podopieczni Dariusza Luksa rozegrają przed rozpoczęciem nowego sezonu już w pełnym składzie jeszcze jedno spotkanie kontrolne. Najprawdopodobniej będzie to J.W. Construction Politechnika Warszawska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved