Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej w Kędzierzynie ostatnim sprawdzianem przed PLS

Turniej w Kędzierzynie ostatnim sprawdzianem przed PLS

W najbliższy weekend w Kędzierzynie-Koźlu spotkają się na turnieju towarzyskim cztery zespoły Polskiej Ligi Siatkówki. Będzie to dla nich ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi.

W turnieju oprócz gospodarzy, drużyny Mostostalu, wystąpią Resovia, wrocławska Gwardia oraz Delecta Bydgoszcz.

Drużyna Gwardii do Kędzierzyna jedzie w najmocniejszym składzie, nikt nie narzeka na kontuzje, a atmosfera w drużynie jest bojowa. W drużynie Mostostalu pod dużym znakiem stoi występ w turnieju Damiana Domonika i Arkadiusza Świechowskiego, którzy zmagają się z kontuzjami. Te kontuzje zawężają w znaczący sposób pole manewru trenerowi Kubackiemu, który na dzień dzisiejszy ma do dyspozycji tylko jednego środkowego. Z kolei w zespole Resovii trener Jan Such ma już do dyspozycji rekonwalescentów Grzegorza Pilarza i Dusana Kubicę.Plan minimum to na pewno znaleźć się na podium tego turnieju, czyli wygrać jakiś mecz. To byłby na pewno sukces, bo zwycięstwo z którymkolwiek z tych zespołów będzie oczywiście sukces – mówi trener Gwardii, Jacek Grabowski.

Na turnieju będą zespoły z Bydgoszczy, Rzeszowa i oczywiście gospodarzy, Kędzierzyna, a więc zespoły w naszym zasięgu, będą to ostatnie sparingi przed ligą, czyli taka próba generalna w której chcemy odegrać znaczącą rolę i takie też będzie nastawienie zespołu by zagrać na 100% swoich możliwości i walczyć o każdy punkt, ponieważ liga tuż tuż. Także szansę Gwardii na turnieju oceniam jako duże, to jest sport i każdego da się pokonać – dodaje gracz wrocławskiego zespołu, Bartosz Janeczek.

To ostatni czas na sprawdzenie się i ewentualne korekty. Oczywiście lepiej wygrywać nawet sparingi. Nabiera się wtedy większej pewności siebie. To ważne tuż przed startem rozgrywek – mówi Tomasz Borczyński, kapitan Delecty.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 8-10 grudnia 2006 roku w Kędzierzynie-Koźlu, w Hali Widowiskowo-Sportowej „AZOTY”. Na wszystkie mecze turnieju wstęp wolny.

Program turnieju:

08.12.2006 (piątek)
godz.16.00 Resovia Rzeszów – Delecta Bydgoszcz
godz.18.00 Mostostal-Azoty – Gwardia Wrocław

09.12.2006 (sobota) 
godz. 16.00 Resovia Rzeszów – Gwardia Wrocław
godz. 18.00 Mostostal-Azoty – Delecta Bydgoszcz

10.12.2006 (niedziela)
godz. 11.00 Delecta Bydgoszcz – Gwardia Wrocław
godz. 13.00 Mostostal–Azoty - Resovia Rzeszów

źródło: gwardia.pl, mostostal-azoty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved