Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trzy punkty nysan w Bielsku-Białej

Trzy punkty nysan w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej dość ciężko gra się wszystkim zespołom z czołówki, więc i akademicy z Nysy stracili tam seta. Ostatecznie jednak wygrali za trzy punkty głównie dzięki rezerwowym.

W spotkaniu z BBTS-em trener AZS PWSZ Nysa Roman Palacz zmuszony był dokonać wielu zmian, bo fragmentami gra jego zespołu wyraźnie się nie układała. Ostatecznie jednak te roszady odmieniły losy meczu. – To bardzo cieszy, bowiem potwierdza się opinia, że mamy szeroką i wyrównaną kadrę. Przy możliwych 42 spotkaniach do rozegrania, siedmioma siatkarzami kariery nie zrobimy. Z tego powodu trzeba wprowadzać zmienników i najważniejsze, by nie wpływało to negatywnie na poziom gry zespołu – komentuje szkoleniowiec.

W pierwszym i czwartym secie nysanie wygrali zdecydowanie, ale mieli spore problemy w drugiej i trzeciej partii. – Drugiego seta przegraliśmy po błędach sędziego, ale nie ma się co usprawiedliwiać, bo zagraliśmy słabo w przyjęciu i w ataku – przyznaje Palacz. Gdy w kolejnym secie jego podopieczni poprawili grę w przyjęciu, nie mieli już większego problemy z gospodarzami.Na ławce trenerskiej BBTS-u zadebiutował Grzegorz Wagner, syn znanego trenera Huberta Wagnera. – To dało dodatkowy impuls miejscowym. Moim zdaniem BBTS to zespół z potencjałem, który utrzyma się w lidze. Tym bardziej cieszy zwycięstwo za trzy punkty – kończy szkoleniowiec. Dzięki temu zwycięstwu akademicy utrzymali pozycję wicelidera I ligi.

BBTS Bielsko-Biała – AZS PWSZ Nysa 1:3 (17:25, 25:23, 23:25, 17:25)

AZS: Turianski, Kozioł, Vlk, Olejniczak, Szabelski, Nowak, Kryś (l), oraz Kisielewicz, Wilk, Kurian, Grabolus

Zobacz również:

Wyniki 10. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved