Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Strefowe podsumowanie 2. kolejki Ligi Mistrzyń

Strefowe podsumowanie 2. kolejki Ligi Mistrzyń

Druga kolejka Ligi Mistrzyń nie przyniosła kibicom wielu emocji. Najbardziej zacięty pojedynek, mimo porażki 0:3 stoczyły Winiary Kalisz z Fopapedretti Bergamo. Muszynianka zaś uległa Dynamu Moskwa również w trzech setach.

199.jpgW drugiej kolejce spotkań w grupie spotkały się ze sobą drużyny mistrza Polski Muszynianka Muszyna oraz Dynamo Moskwa. Mimo gorącego dopingu ponad tysiąca kibiców Polkom nie udało się wygrać choćby seta. „Mineralne” najbliżej były w pierwszej partii prowadząc już 18:16, ale Rosjanki włączyły drugi bieg i spokojnie wygrały. W kolejnych partiach przyjezdne również dominowały na parkiecie i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Więcej o meczu Muszynianka – Dynamo Moskwa

Na więcej liczyły też Turczynki z Vakifibank Gunes Stambuł. Po zeszłotygodniowej zaciętej batalii w Moskwie, w tej kolejce gładko jednak uległy RC Cannes 0:3. Francuzki, które w pierwszym spotkaniu rozprawiły się z Muszynianką, tym razem nie straciły seta i prowadzą w tabeli grupy A.

Muszynianka Muszyna – Dynamo Moskwa 0:3

(20:25, 19:25, 21:25)

Vakifbank Günes Stambuł – RC Cannes 0:3

(20:25, 19:25, 16:25)

Tabela grupy A Ligi Mistrzyń

Po zwycięstwie z Monteschiavo Jesi, faworytem wczorajszego spotkania Volero Zurich z HCC Amstelven były Szwajcarki. Zaskakujące jednak są rozmiary porażki siatkarek z Holandii. Gospodynie nie dały szans rywalkom i spokojnie wygrały bez straty seta i objęły prowadzenie w grupie B.

Ciekawe spotkanie w Las Palmas rozegrały miejscowe Hotel Cantur i Vini Monteschiavo Jesi. Po pierwszym secie wydawało się, że Włoszki bez problemu poradzą sobie z przeciwniczkami, ale te dwukrotnie potrafiły doprowadzić do remisu stan meczu. W tie-breaku jednak nie dały rady rywalkom i przegrały 2:3.

Hotel Cantur Las Palmas – Vini Monteschiavo Jesi 2:3

(19:25, 25:21, 18:25, 25:23, 10:15)

Voléro Zurich – HCC Amstelveen 3:0

(25:19, 25:18, 25:16)

Tabela grupy B Ligi Mistrzyń

W grupie C zwyciężały faworytki. Scavolini Pesaro pokonało Turczynki ze Stambułu 3:1, pozwalając sobie na rozluźnienie tylko w trzecim secie, którego przegrały do 17, natomiast w pozostałych partiach spokojnie kontrolowały przebieg gry i liderują grupie C. W drugim meczu Azerrail Baku w takim samym stosunku pokonał SVS Post Schwechat. Również w tym przypadku, tylko w jednym secie toczyła się zacięta gra, wygrana przez Austriaczki na przewagi.

Scavolini Pesaro – Eczacibasi Stambuł 3:1

(25:21, 25:14, 17:25, 25:22)

SVS Post Schwechat – Azerrail Baku 1:3

(22:25, 27:25, 15:25, 21:25

Tabela grupy C Ligi Mistrzyń

Bez najmniejszych problemów Tenerife Marichal pokonało w środę Mladost Zagrzeb. Mecz w stolicy Chorwacji trwał jedynie 54 minuty, a zespół gospodyń zdobył w spotkaniu tylko 38 punktów. Nie jest to jednak zaskakujący wynik, zważywszy na fakt, że w ubiegłym tygodniu Chorwatki przeciwko siatkarkom Winiar Kalisz zdobyły tylko dwa oczka więcej.

W tej kolejce kaliszankom nie poszło już tak dobrze jak w ubiegłym tygodniu. Z pewnością jednak wynik jest znacznie gorszy niż widowisko we włoskim Bergamo. Polki stawiły dzielny opór siatkarkom Foppapedretti i w dwóch setach przegrały minimalnie na przewagi. Mimo porażki zawodniczki Winiar nie będą miały raczej problemu z awansem do kolejnej rundy, bo grupa D ma wyraźnego outsidera w postaci Mladost Zagrzeb.

Mladost Zagrzeb – Tenerife Marichal 0:3

(16:25, 11:25, 11:25)

Foppapedretti Bergamo – Winiary Kalisz 3:0

(25:20, 29:27, 27:25)