Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 10. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 10. kolejki I ligi mężczyzn

Po 10. kolejkach I ligi mężczyzn można już wyciągać wnioski z początku sezonu. Wyraźnie zarysowała się liderująca trójka. Trudniej skategoryzować resztę ekip. Nie ma "pewniaków" do spadku ani spokojnych o utrzymanie.

Większość meczów dziesiątej kolejki miała zdecydowanych faworytów. Najciekawiej z tego zestawu zapowiadało się spotkanie w Hajnówce miejscowego Pronaru z Energetykiem Jaworzno. Obie drużyny są nieobliczalne, potrafią zagrać zarówno bardzo dobrze jak i słabo. Lepsze wrażenie mimo wszystko w przekroju poprzednich kolejek sprawiał Energetyk. Mecz był zacięty, ale komplet punktów został w Hajnówce. Trener Pronaru Adam Aleksandrowicz wciąż jest niezadowolony ze stylu gry, ale podkreśla że cieszy się z punktów. Energetycy zaś swoją porażkę tłumaczą brakiem podstawowego rozgrywającego Przemysława Golca.

Avia Świdnik miała być jedną z wiodących sił pierwszej ligi w tym sezonie. Póki co niestety sympatycy tej drużyny mogą czuć się rozczarowani, bo Avia gości w dolnych rejonach tabeli. Dlatego też jadąc do Bełchatowa świdniczanie mieli poczucie presji związanej z koniecznością poprawienia swego dorobku. Przez całe spotkanie rezerwy Skry były w defensywie dwukrotnie będąc zmuszone do odrabiania straty seta. Mecz musiał zatem rozstrzygnąć tie-break. Kiedy przy stanie 14:12 dla Avii wydawało się, że goście osiągną cel po który przyjechali, jednak bełchatowianie wykorzystali błędy świdniczan i wygrali końcówkę 17:15. Dzięki temu zwycięstwu Skra będzie mogła spokojnie przyglądać się wynikom następnej kolejki, w której pauzuje.

BBTS Bielsko-Biała coraz bardziej pesymistycznie powinno patrzeć w przyszłość. W ośmiu spotkaniach zespół z Bielska zgromadził tylko siedem punktów i nic nie wskazywało, aby w spotkaniu z Nysą ich dorobek miał się powiększyć. Natomiast nysanie, chcąc myśleć o ekstraklasie takie spotkania muszą wygrywać za trzy punkty. Przedmeczowe spekulacje się potwierdziły i akademicy stracili w meczu z bielszczanami tylko jednego seta, choć trener Roman Palacz musiał intensywnie „żonglować” składem, żeby ułożyć grę swojego zespołu. Grzegorz Wagner debiutujący jako trener BBTS nie patrzy na dalszą część sezonu w czarnych barwach, wierząc że jego zespół stać na utrzymanie.

GTPS Gorzów solidnie przygotowywał się do meczu z liderem. W środowym spotkaniu z SMS Spała trener gorzowian dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, aby w spotkaniu z Płomieniem byli w pełni sił do podjęcia walki. Niestety gospodarze walki nie podjęli i dali się ograć sosnowiczanom w niecałą godzinę. GTPS pozostał na czwartym miejscu w tabeli, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że odstaje od wyprzedzającej go trójki i o włączeniu się do walki o PLS z taką postawą może zapomnieć.

Trwa słaba passa Bzury Ozorków. Po porażce z Płomieniem, ozorkowian czekała potyczka u siebie z Jokerem Piła. Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, którzy pierwszego seta wygrali do 19 i wydawało się, że znów mamy do czynienia z Bzurą lubiącą sprawiać niespodzianki. Niestety ta partia była jedynym mikołajkowym prezentem dla kibiców z Ozorkowa. Pozostałe trzy upominki zawieźli do Piły siatkarze Jokera, którzy utrzymali trzecią pozycję w tabeli. Coraz niżej w klasyfikacji jest Bzura, która w przyszłej kolejce jedzie do Nysy, a tam o punkty będzie niezwykle trudno.

Do przewidzenia był wynik meczu Inotel Poznań – SMS PZPS I Spała. Poznaniacy zainkasowali trzy punkty, choć młodzież ze Spały po raz kolejny pokazała, że nie poddaje się bez walki. Znów potrafiła wygrać seta i zagrać w miarę wyrównany mecz z przeciwnikiem. Inotel dzięki trzem zdobytym punktom w plasuje się na bezpiecznym piątym miejscu z dorobkiem piętnastu oczek.