Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sponsor skorzystał najwięcej

Sponsor skorzystał najwięcej

Sukces polskich siatkarzy w Japonii sprawił, że największym wygranym na rynku praw marketingowych jest Polkomtel. Operator telefonii Plus, aż do 2008 roku jest głównym mecenasem PZPS. Polkomtel rocznie na kadrę Raula Lozano wykłada około 6 mln zł. Teraz nadszedł dla niego czas żniw.

Nie płacąc nawet złotówki, Polkomtel będzie mógł wykorzystywać wizerunki wicemistrzów świata w swoich kolejnych kampaniach reklamowych.

Szczegóły kontraktu Polkomtela z PZPS owiane są tajemnicą. Nie wiadomo, czy w umowie jest zapis dopuszczający obecność innych firm, wspierających i wykorzystujących reklamowo całą reprezentację albo poszczególnych graczy. Jest to jednak mało prawdopodobne – przewiduje „Życie Warszawy”.W tej sytuacji firmom, które także chciałyby wykorzystać sukces kadry Lozano, pozostaje podpisanie kontraktów z pojedynczymi zawodnikami, którzy w kampaniach nie będą mogli występować w reprezentacyjnych strojach.

Na indywidualne umowy będą mogli liczyć jednak tylko najbardziej rozpoznawalni siatkarze – najlepszy rozgrywający mundialu Paweł Zagumny, kapitan Piotr Gruszka oraz Mariusz Wlazły i Sebastian Świderski.

Gdzie będzie można wykorzystać ich popularność? – Wlazły mógłby reklamować produkty młodzieżowe. Zagumny w odpowiedniej stylizacji byłby wdzięcznym ambasadorem marki związanej z męską modą, a Świderski to twarz dla marki odważnej, przebojowej, np. związanej z mediami – twierdzi Sebastian Bartosik z agencji Sport PR specjalizującej się w usługach public relations związanych ze sponsoringiem i marketingiem sportowym.

Nasi siatkarze nie będą jednak mogli liczyć na kokosy. Najlepsi polscy sportowcy z najwyższej półki jak Adam Małysz czy Otylia Jędrzejczak za kampanię reklamową dostają do 100 tys. euro. Siatkarze w zależności od popularności i produktu, który mieliby reklamować, mogą liczyć na kwoty od 30 do 80 tys. euro. Na kampanie z udziałem naszych siatkarzy, za wyjątkiem Plusa, trzeba jednak będzie czekać do nowego roku, bo na ten firmy mają już pozamykane budżety. Siatkarze na pewno będą jednak przez najbliższe miesiące królami prasy kolorowej.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved