Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jastrzębianie zagrali dla górników

Jastrzębianie zagrali dla górników

- To bardzo honorowa akcja - mówił po meczu w Rudzie Śląskiej trener Jastrzębskiego Węgla, Ryszard Bosek. Wicemistrzowie Polski wzięli udział w charytatywnym meczu z trzecioligowym zespołem z dzielnicy Halemba.

My jesteśmy klubem górniczym – powiedział Ryszard Bosek – Uważam, że naszym obowiązkiem jest pomóc na tyle na ile potrafimy. A potrafimy grać w siatkówkę, więc jeśli uda nam się zebrać kilku ludzi, którzy przyjdą nas tutaj oglądać i tym samym pomóc to zawsze będziemy gotowi.

Wicemistrzowie Polski, którzy przygotowują się do startu w rozgrywkach PLS-u potraktowali spotkanie czysto szkoleniowo. Trener Ryszard Bosek mógł sprawdzić ustawnienia składu, którym obecnie dysponuje. – Z jednej strony trudno jest mówić o jakiejś formie, czy oceniać ten skład bo oni widzą, że po drugiej stronie jest zespół z innej półki i trudno jest ich zmusić do wysiłku. Część jest już nieźle przygotowana, teraz dojadą do nas reprezentanci i będziemy to próbowali jakoś ułożyć. Czasu zbyt wiele nie mamy – powiedział Bosek.Przewaga zespołu z Jastrzębia była widoczna przez całe spotkanie. Jastrzębianie rozpoczęli dosyć imponująco obejmując po zagrywkach Pawła Siezieniewskiego prowadzenie 14:3. Mimo, że trzecioligowy zespół robił wszystko aby dorównać rywalowi, trudno było mówić o jakiejkolwiek walce. – Teoretycznie z takimi zespołami gra się łatwiej, zawodnicy czują, że nie potrzeba wiele wysiłku aby wygrać. Oczywiście ja bym chciał, żeby oni zawsze do każdego meczu podchodzili z jednakowym nastawieniem i wygrywali 25:0, ale tak się po prostu nie da. W tym przypadku różnica klasy jest duża – ocenił Ryszard Bosek.

Po spotkaniu był również czas dla łowców autografów, którzy oblegli wręcz Dawida Murka, Ryszarda Boska i Nikolaja Iwanowa. Spiker przedstawił Bułgara jako brązowego medalistę mistrzostw świata, co zapewne dodało mu popularności. Dopiero gdy na hali zrobiło się pusto i zgasły wszystkie światła zaskoczony Bułgar przeprosił kibiców i udał się do szatni.

Teraz Jastrzębian czeka udział w memoriale Arkadiusza Gołasia w Częstochowie. Będzie to ostatni sprawdzian dla zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek PLS-u. – Nasi reprezentanci dołączą do nas w sobotę. Dzisiaj mają jeszcze wolne. W sobotę będą na jednym meczu a od poniedziałku będą już normalnie trenować. – dodał szkoleniowiec Jastrzębia.

Jastrzębski Węgiel – Halemba Ruda Śląska 3:0

(25:15, 25:21, 25:20)

Jastrzębianie zagrali w składzie: Iwanow, Yudin, Siezieniewski, Kamiński, Murek, Stępień, Rusek a w drugiej partii na boisku pojawili się również Jakub Bednaruk i Mateusz Gorzewski.

*Z Ryszardem Boskiem rozmawiała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved