Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Grabowski bez asystenta

Jacek Grabowski bez asystenta

Szymon Fiedorow zrezygnował z funkcji drugiego trenera zespołu Gwardii Wrocław. Decyzja była spowodowana względami osobistymi. Obecnie trwają poszukiwania kandydata, który przejęłaby jego obowiązki we wrocławskiej drużynie.

Nie spodziewaliśmy się tego – mówi Aleksander Januszkiewicz. – Nie wiem, co było przyczyną takiej decyzji trenera. Zespół to nie tylko zawodnicy, to odnowa biologiczna, trener, drugi trener. W takim zespole ludzkim przez trzy miesiące przebywaliśmy, poznawaliśmy się i nagle jedno ogniwo wypada. Decyzja ta może jakoś wpłynąć na obraz pracy na treningach i atmosfery, ale tak musiało być i musimy się z tym pogodzić.

Na pewno nie jest to łatwa sytuacja. Zostało dziesięć dni do rozpoczęcia rozgrywek. Na pewno nie ułatwia mi to pracy i na pewno nie pomaga to zespołowi. Jednak będziemy musieli sobie jakoś radzić. Ciężko będzie teraz kogoś znaleźć żeby zastąpił Szymona, żeby wszedł w to miejsce i robił to, co on. To w zasadzie jest niemożliwe przez najbliższe parę miesięcy. Bo takiego kogoś nie ma, chyba, że Alojzy Świderek będzie wolny. To nie jest takie proste, żeby ktoś od jutra był drugim trenerem. Na razie będę sam musiał sobie radzić – powiedział trener wrocławian, Jacek Grabowski. – Gwardia jest to dojrzały zespół w sensie emocjonalnym i sobie powinien poradzić z taką sytuacją. To jest życie, a w życiu różne sytuacje są możliwe. Liczę na to że ten wstrząs nastąpił i to będzie koniec. Natomiast dalej musimy obie radzić.

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved