Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gedania przygotowuje się do meczu we Wrocławiu

Gedania przygotowuje się do meczu we Wrocławiu

Z najmłodszą ekipą LSK gra w niedzielę Energa Gedania. Dlatego do Wrocławia gedanistki jadą umotywowane na sukces. Na inaugurację ligi Gwardia Dialog, wypadła tak jak Energa Gedania - przegrała 1:3 z wyżej notowanym rywalem.

W środę gedanistki uczestniczyły wraz z hokeistami Stoczniowca oraz koszykarzami Czarnych Słupsk w hali „Olivii” w „Mikołajkach” zorganizowanych przez Koncern Energetyczny Energa. W czwartek we własnej hali mają umówiony sparing z I-ligowym zespołem z Rumi. Do Wrocławia nie muszą się śpieszyć, gdyż na prośbę rywala mecz został przesunięty na niedzielę.

Przed żadnym rywalem nie zamierzamy klękać, a tym bardziej nie możemy uczynić tego we Wrocławiu. Musimy nastawić się, że gramy tam o zwycięstwo. Gwardia należy do grona drużyn, w meczach z którymi musimy szukać punktów – deklaruje Leszek Milewski, szkoleniowiec Energi Gedania. Szczegółowa taktyka na niedzielę zostanie ustalona po analizie materiału filmowego z meczu wrocławianek przed tygodniem w Bielsku-Białej. Gwardzistki przegrały tam 1:3. Jednak sporo możńa powiedzieć o rywalu tylko po przestudiowaniu składu zgłoszonego do rozgrywek. Wynika bowiem z tego, że Gwardia ma najmłodszą drużynę w LSK. Średnia wieku wynosi 20,1, gdy gedanistki są starsze średnio o trzy lata. Nieznacznie po stronie Gedanii jest również przewaga przy porówaniu wzrostu (181,1:180,3). – Nasze szanse na sukces wzrosną wówczas, gdy w porównaniu z pierwszym meczem poprawimy zagrywkę. Musimy postarać się wyeliminować z gry w ataku ich środkowe bloku, a na skrzydłach postawić skuteczny blok – dodaje gdański szkoleniowiec.Wydaje się, że Gwardia w bieżącym sezonie zamierza bazować głównie na 26-letnich środkowych: Katarzynie Mroczkowskiej i Wioletcie Szkudlarek. Ta druga mierzy aż 193 centymetry. Ze skrzydeł może razić głównie 22-letnia atakująca Paulina Gomułka. Przewagę Gedania może mieć na rozegraniu, gdyż Ewa Ślusarz ma o wiele większe doświadczenie niż 18-latka z Wrocławia, wystawiająca juniorskiej reprezentacji Polski, Marta Haładyn. – Na pewno nie możemy starać sie zaskoczyć rywala zmianami w ustawieniu. Bo na rozegraniu, środku bloku i libero praktycznie nia mam żadnego pola manewru. Mogę się zastanowiać jedynie nad obsadą pozycji skrzydłowych, czyli tam gdzie z Muszynianką zaczynały Niemczyk i Sołodkowicz – przyznaje trener Milewski.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved