Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ewgeni Iwanow kończy karierę w reprezentacji

Ewgeni Iwanow kończy karierę w reprezentacji

Podstawowy środkowy bloku drużyny narodowej Bułgarii, ogłosił koniec kariery reprezentacyjnej. Zawodnik oświadczył, że chce poświęcić teraz znacznie więcej czasu swojej rodzinie.

Dlatego też Iwanow nie weźmie udziału w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Światowej. Jednocześnie podkreśla, że mógłby zasilić kadrę na mistrzostwach Europy 2007, ale jako rezerwowy zawodnik.

Mam już swoje lata i chcę poświęcić więcej uwagi swojej rodzinie. Dałem już wystarczająco dużo tej reprezentacji i mogę odejść na siatkarską emeryturę z godnością. Ze względu na grę w kadrze narodowej, nie miałem czasu dla moich bliskich, i ignorowałem ich potrzeby w imię dobra narodowego. Okres letni jest bardzo intensywny dla reprezentacji, a teraz będę mógł poświęcić mój czas wyłącznie rodzinie – przyznał „Puszkata” (tak Iwanow jest nazywany w Bułgarii).Mógłbym jednak zostać w zespole i pomóc kolegom w przyszłorocznych mistrzostwach Europy, ale jako trzeci środkowy – dodał środkowy Skry Bełchatów.

Zawodnik oświadczył również, że jest niezmiernie szczęśliwy z powodu tak ciepłego przywitania kadry na lotnisku w Sofii, gdzie mimo bardzo wczesnej pory (4 rano) siatkarze byli witani przez setki wiernych kibiców. Jak powiedział Iwanow, dopiero wtedy uzmysłowił sobie co on i jego koledzy z reprezentacji osiągnęli na zakończonych niedawno mistrzostwach świata w Japonii.

Tego uczucia nie da się opisać. Nie chcę, żeby to się skończyło – nigdy już nie będę przeżywał czegoś podobnego. Bardzo doceniam tak serdeczne przywitanie, które sprawiło, że czujemy się jak mistrzowie świata! – mówił po przylocie do Bułgarii wzruszony Iwanow.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved