Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zoran Gajic: Korzystna porażka

Zoran Gajic: Korzystna porażka

Jak mówią wtajemniczeni trenera reprezentacji Rosji Zorana Gajica czekają teraz bardzo ciężkie dni. Są w tym kraju osoby, i to wcale nie pojedyncze, których ucieszyłaby jego dymisja.

Zoran Gajic, który posadę objął w lutym 2005 roku i w mistrzostwach świata stawiał za cel zdobycie złotego medalu, tłumaczy się teraz jak może z klęski, a była nią siódma lokata.

W Pekinie przekonamy się czy moje decyzje personalne dotyczące nie powołania do reprezentacji doświadczonych rozgrywających były słuszne czy nie – tak odpowiada tym, którzy go atakują za brak w „sbornej” Konstantina Uszakowa i Wadima Chamuckich.Nam było bardzo ciężko po porażce z Polakami – powiedział. – Rozegraliśmy w mistrzostwach jedenaście meczów. Przegraliśmy tylko z Polską, Serbią i Włochami. Zajęliśmy zaledwie siódme miejsce. Zebraliśmy ogromne doświadczenie. Zrozumieliśmy swoje błędy. Z punktu widzenia igrzysk w Pekinie nasza porażka jest korzystna. To jest wielka lekcja. Gorzej byłoby, gdybyśmy w Japonii zdobyli złoto, a przegrali w igrzyskach.

W 2007 roku w mistrzostwach Europy w pierwszej fazie turnieju rywalem Polski w Moskwie będzie m.in. Rosja.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved