Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zbigniew Krzyżanowski prowadzi BKS Aluprof w II lidze

Zbigniew Krzyżanowski prowadzi BKS Aluprof w II lidze

Zbigniew Krzyżanowski, były trener kadry, przez 3 lata prowadził siatkarki BKS Stal, z którymi zdobył dwa tytuły mistrzyń Polski. Dziś też jest na ławce trenerskiej BKS, ale ekipy rezerw.

Bardzo dobrze pracuje mi się z młodzieżą – mówi szkoleniowiec. – Dobrze się czuję w tym, co robię. Mam swobodę działania, wszystko jest dobrze poukładane, a praca daje mi wiele satysfakcji – zaznacza.

Krzyżanowski karierę trenerską rozpoczynał właśnie od pracy z młodzieżą. Z reprezentacją kadetek zdobył mistrzostwo Europy, a pod jego kierunkiem Nike Węgrów awansowała do ekstraklasy.Po rezygnacji z funkcji pierwszego trenera BKS objął trzecioligowe rezerwy tego klubu, z którymi awansował do drugiej ligi. Debiutujący na tym poziomie rozgrywek BKS Aluprof II zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli. W minioną niedzielę zespół przegrał 1:3 z Armaturą Kraków.

Na razie ta drużyna nie potrafi wykorzystać swoich atutów. Dziewczyny są jeszcze młode i w starciu z bardziej doświadczonymi siatkarkami przegrywają. Przestoje są zbyt duże, powtarzalność akcji zbyt mała – ocenia były selekcjoner. Nie ukrywa, że po kilku latach pracy na najwyższym poziomie, inaczej patrzy na siatkówkę podczas pracy z młodzieżą.

W Węgrowie dorastałem razem z zespołem. Teraz uważam, że pracuję… lepiej, bo mam większe doświadczenie – mówi. – Dziewczyny trochę na tym cierpią, bo może za dużo od nich wymagam – dodaje. W BKS stara się stworzyć system szkolenia młodzieżowego. Nie tylko prowadzi drugą drużynę, ale i koordynuje zajęcia siatkarskie młodzieży szkolnej. Z zespołem BKS Aluprof II chce utrzymać się w drugiej lidze.

W najbliższej kolejce jego zespół zmierzy się z rywalem zza miedzy – Orłem Kozy

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved