Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Pycia: Nie czuję się gwiazdą

Sylwia Pycia: Nie czuję się gwiazdą

Z Sylwią Pycią w składzie, PRONAR ZETO ASTWA AZS Białystok ma być bardzo groźny dla innych zespołów. Środkowa bloku podlaskiej drużyny nie zagrała w pierwszym spotkaniu ekstraklasy i akademiczki uległy 1:3 Centrostalowi Bydgoszcz.

Reprezentantka kraju zmagała się z kontuzją kolana i inauguracyjny mecz obejrzała z trybun. Na szczęście środkowa powróciła już do treningów i powinna zagrać w najbliższym spotkaniu ligowym z Aluprofem Bielsko-Biała.

W pierwszym secie dziewczyny popełniły znacznie mniej błędów od rywalek i głównie dzięki temu wygrały. Później zabrakło koncentracji w obronie, przyjęcia i skuteczności w ataku – ocenia Pycia.Na pozycji środkowej wystąpiły Dominika Koczorowska i Katarzyna Kalinowska. Na zmiany wchodziła też Marta Kulik. Pycia pozytywnie ocenia występ swoich koleżanek.

Dominika pokazała kilka efektownych, a co najważniejsze – efektywnych ataków. Poprawnie wypadła też Kasia. Jedynym problemem na tej pozycji był brak skutecznego bloku, ale to wynik przede wszystkim szybko rozgrywanych ataków przez Centrostal – mówi podlaska siatkarka.

Już w sobotę białostoczanki czeka kolejny mecz – z Aluprofem. Przeciwniczką Pyci na środku siatki będzie między innymi była koleżanka klubowa ze Skry Warszawa Jolanta Studzienna.

To ambitna zawodniczka, która często bierze ciężar gry na siebie. Doskonale czuje się w ataku z jednej nogi. Na pewno będę miała z nią sporo problemów – przewiduje reprezentantka Polski. 25-letnia siatkarka jest pewna, że z meczu na mecz ekipa beniaminka będzie się prezentować coraz lepiej.

Dziewczynom brakuje doświadczenia, a co istotne, nie jesteśmy jeszcze zgrane. Czas pracuje na naszą korzyść. Jeśli wykorzystamy w pełni nasz potencjał, spokojnie powinniśmy uplasować się w środku tabeli – przekonuje Pycia. Zawodniczka PRONAR ZETO ASTWA AZS zdaje sobie sprawę, że postawa zespołu w dużej mierze zależeć będzie od jej dyspozycji.

Nie czuję się gwiazdą, nie miałam zbyt wielkiego wkładu w sukcesy „Złotek”, ale wiem, że oczekiwania w stosunku do mnie są duże. Postaram się jednak zbyt dużo o tym nie myśleć, bo to może tylko przeszkadzać – kończy Pycia.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved