Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Pierwsze kroki w reprezentacji

Pierwsze kroki w reprezentacji

Trudno sobie wymarzyć lepszą chwilę do zorganizowania turnieju w Krośnie. Najmłodsi siatkarze kadry sprawdzali się w mistrzostwach EEVZA, a wtedy seniorzy wykuwali sukces w Japonii.

Faktycznie terminy zbiegły się w niezwykły sposób. Wszyscy oglądaliśmy mecze seniorów w telewizji, nawet nagrywaliśmy i później jeszcze odtwarzaliśmy. Sukcesy w Japonii poruszyły moich podopiecznych i mam nadzieję rozbudziły marzenia o takich samych sukcesach w przyszłości. To ważny element dla 15-letnich zawodników. Sukces starszych kolegów bowiem wzmaga determinację, nadaje większy sens codziennym treningom.

Zawodnicy z kadry Zdzisława Gogola mają szansę, aby w przyszłości odgrywać czołowe role w reprezentacji seniorskiej. – [q]Co prawda grupa, którą wdzieliśmy w Krośnie stworzona została dwa miesiące temu, lecz poziom jaki zaprezentowali zawodnicy jest zadowalający. Świadczą o tym nie tylko wyniki, ale przebieg poszczególnych spotkań. Niektórzy są zaawansowani technicznie, taktycznie i mają znakomite warunki fizyczne, co dzisiaj ogrywa dużą rolę w siatkówce na najwyższym poziomie.W ostatnich latach spory procent zawodników wywodzących się kadry młodzieżowej odgrywał później znaczącą rolę w pierwszej reprezentacji. – Z rocznika 1983, który zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata, teraz w kadrze pierwszej występują Wlazły i Winiarski. Z rocznika 1987 kilku juniorów brało udział w przygotowaniach do obecnych mistrzostw świata. Mam nadzieję, że po mundialu będą dalej próbowani i odnajdą się oni w kadrze Raula Lozano.

Zagłębiem dostarczającym zawodników do reprezentacji młodzieżowych jest głównie Sszkoła Mistrzostwa Sportowego. – System szkolenia zorganizowany między innymi na SMS w Spale polega na tym, że dobiera się tam młodych zawodników, z których później buduje się zespoły dla poszczególnych roczników reprezentacji. Z SMS-u właśnie pochodzi najwięcej siatkarzy grający w młodzieżowych kadrach.

Sztab trenerski reprezentacji kadetów koncentruje się na obecnym roku. – Chcemy jeszcze w grudniu zorganizować konsultacje, później powtarzać je mniej więcej raz na dwa miesiące. Podczas ich trwania będziemy trenować, poprawiać pewne niedociągnięcia, dawać wskazówki w jaki sposób podnosić umiejętności.

Zdzisław Gogol jest zadowolony nie tylko z poziomu jaki zaprezentowali w Krośnie jego podopieczni. – Również z całej otoczki towarzyszącej tej imprezie. To bardzo młodzi chłopcy, którzy w takim turnieju nabywają pewnego doświadczenia. Cała oprawa, możliwość założenia biało-czerwonego stroju, poczucia się reprezentantem ma dla nich duże znaczenie. Wypadło to bardzo pozytywnie.

Ze Zdzisławem Gogolem, trenerem siatkarzy reprezentacji Polski kadetów (rocznik 1991), rozmawiał Sebastian Czech (Super Nowości).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved