Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > O premiach dla siatkarzy

O premiach dla siatkarzy

Było pięknie, w kawiarni hotelu Jan III Sobieski u góry usiadła srebrna drużyna, a u dołu trenerzy i oficjele. Przed nimi zaś stanęła ściana z kamer i aparatów. Mówiono ozdobnie i wzniośle, aż padło pytanie: jakie będą premie dla zawodników?

Okazało się, że ich podliczenie będzie jeszcze jakiś czas trwało. Szef rządu doceniając rangę osiągnięć ekipy Raula Lozano przyznał jej nagrodę zespołową w wysokości 300 tys. złotych, a więc najwyższą, jaką dopuszczają przepisy.

To nie koniec dobrych wieści dla siatkarzy. Do olimpiady w Pekinie (2008 r.) zostali objęci systemem stypendialnym Ministerstwa Sportu i każdy z nich otrzymywać będzie co miesiąc 6 tys. zł.Osobne premie i prezenty dla bohaterów z Japonii szykują kluby, lokalne władze i prywatni sponsorzy. Ile tego będzie? Osoba dobrze poinformowana twierdzi, że zbierze się ok. 1,4 mln zł na całą drużynę.

Na pewno wiadomo, że liczona z osobnej puli premia Raula Lozano wyniesie ok. 180 tys. zł. Niespodziewanie, najlepiej wynagrodzoną osobą po MŚ może okazać się… Oliwia Zagumna! Paweł postanowił na prezent dla żony przeznaczyć premię najlepszego rozgrywającego mistrzostw. Pani Zagumna może się więc spodziewać upominku za 50 tysięcy dolarów.

Oprócz gratyfikacji finansowych, wszyscy zawodnicy reprezentacji i pośmiertnie, zmarły tragicznie w 2005 roku, Arkadiusz Gołaś zostali uhonorowani Złotymi Krzyżami Zasługi z ramienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Trener Raul Lozano i jego asystent Alojzy Świderek otrzymali Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski.

źródło: Gazeta Krakowska, onet.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved