Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Wisła niepokonana

I liga: Wisła niepokonana

fot. archiwum

Mamy jeszcze w pamięci świetną grę Brazylijczyków w meczu przeciwko biało-czerwonym w finale MŚ 2006. Czy Wiślaczki w spotkaniu z Piastem grały również galaktyczną siatkówkę?

Zdecydowanie można powiedzieć, że stylu, w jakim po raz kolejny zwyciężyła Wisła Enion, nie powstydziłaby się żadna drużyna LSK.

 

Wisła Enion rozpoczęła w swoim „żelaznym” ustawieniu. Szybko dała do zrozumienia szczecińskiej drużynie, że nic poza zwycięstwem nie wchodzi w rachubę. Przy stanie 8:2 o czas poprosił trener Piasta Jerzy Taczała . Przerwa i przekazane podczas niej wskazówki nie przyniosły wielkich zmian w postawie drużyny gości, ale wytrąciły nieco z rytmu Wiślaczki. 

Popełniły one kilka błędów technicznych. Strata Piasta zmniejszyła się do 3 oczek. Mimo przegranych kilku piłek podopieczne trenera Ryszarda Litwina szybko powróciły do gry. Obronę wzmocniła Anna Przybyło , która w drugiej części seta pojawiła się na boisku w miejsce Małgorzaty Sikory. Wisła Enion wygrała do 18.

 

Obraz drugiego seta był nieco jaskrawszy dla szczecińskiego teamu. Jednak przede wszystkim przez finalny wynik. Wiślaczki obnażyły słabości rywalek. Kluczem do sukcesu dla „Białej Gwiazdy” była agresywna zagrywka i wzorowa gra blokiem. Zarówno w pierwszym jak i drugim elemencie na pochwały zasługuje cały zespół.

 

Ostatnia odsłona meczu była jedynie formalnością. Szczecińska drużyna znów nie potrafiła sobie poradzić z świetnie dysponowanymi Wiślaczkami. Kiepsko w odbiorze spisywała się Kinga Kasprzak . Zawodniczki Wisły Enion zauważyły mankament siatkarki Piasta i właśnie na nią kierowały zagrywki. W zespole gospodarzy szansę na występ dostały również Sylwia Wojcieska , Renata Kolendowska oraz Magdalena Żochowska . Na placu gry wśród zawodniczek Piasta pojawiła się Magdalena Strąg . Roszady nie odmieniły obrazu gry. Krakuski „biegły” swoim torem. Na mecie miały o 8 punktów więcej niż Piast.

 

Po meczu Wiślaczki miały chwilę wytchnienia od siatkówki. W gronie drużyny odbyły się mikołajki. Zapewne św. Mikołaj obdarzy jeszcze prezentami zarówno trenera jak i jego podopieczne. Postawa zespołu w ostatnich tygodniach- rewelacyjna. A co do siatkarek Piasta – wśród mikołajkowych prezentów zapewne znajdą rózgi.

 

Wisła Enion Kraków- Piast Szczecin 3:0

(25:18; 25:21; 25:17)

 

Zobacz także:

Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved