Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Siatkarze na śniadaniu u premiera

Siatkarze na śniadaniu u premiera

Z siatkarzami reprezentacji Polski, którzy w niedzielę zdobyli srebrny medal MŚ oraz z trenerem Raulem Lozano, spotkał się we wtorek premier Jarosław Kaczyński na uroczystym śniadaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Sukcesy w sporcie to sukcesy narodowe. Chwała wam za to, i chwała trenerowi – powiedział premier witający zawodników. – Jako zespół obiecaliśmy sobie, że nie będziemy ustawać w wysiłkach, aby jeszcze bardziej się doskonalić – przyrzekł Lozano.

Chciałbym podziękować wam za to, co zrobiliście w tym turnieju, ale także w ciągu wielu lat przygotowań – powiedział premier. – Zdaję sobie sprawę, że takie sukcesy nie przychodzą same, że jest to sprawa ogromnego wysiłku. Wy oczywiście macie sportowy talent, ale on bez ogromnego wysiłku nie mógłby przynieść tego, co przyniósł. Odnieśliście pierwszy wielki sukces w sportach drużynowych od 1982 roku, czyli od 24 lat. Niektórych z was nie było jeszcze wtedy na świecie, inni z was byli małymi dziećmi.Przed wami nowe wielkie wyzwanie, olimpiada w Pekinie – zwrócił się do siatkarzy szef rządu. – Wiem, że wygrywaliście raz za razem, a potem przyszła przeszkoda nie do pokonania. Chciałbym życzyć wam, aby i ta przeszkoda została w końcu pokonana. Żebyście za dwa lata wrócili do Polski z tym, co jest w sporcie najważniejsze, co jest największą ozdobą sportowca, czyli ze złotymi medalami.

Te życzenie są jak najbardziej realne – odpowiedział premierowi trener siatkarzy Raul Lozano. – Po prostu musimy jeszcze więcej pracować. Jestem przekonany, że talentów nie brakuje, ale to praca i skromność decydują przede wszystkim o sukcesach. Wydaje się, że wielu ludziom w Polsce sprawiliśmy niespodziankę, ale sami byliśmy pewni naszych sił i możliwości. Jako zespół obiecaliśmy sobie, że nie będziemy ustawać w wysiłkach, aby się jeszcze bardziej doskonalić po to, aby pewnego dnia ta sławna Brazylia mogła być przez nas pokonana.

W imieniu swoim i całego zespołu chciałbym podziękować wszystkim Polakom, którzy tak licznie i tłumnie gromadzili się na placach i oglądali nasze mecze. Przyjemną niespodzianką było powitanie na lotnisku, nie spodziewaliśmy się tego. Wszystkim chcielibyśmy dostarczyć jeszcze więcej radości. Jesteśmy w Polsce zaledwie od 12 godzin, a spotkało nas już tak wiele serdeczności i przychylności – mówił Lozano.

Było już tak w historii polskiego sportu, że brak skromności przeszkadzał – dodał Kaczyński. – Ale patrząc na wasze twarze wydaje mi się, że wam to nie grozi. Bo w każdym wyrazie twarzy jest coś takiego, co rozróżnia ludzi. Tu widzę twarze, z których wynika, że nie będziecie nieskromni, że będziecie dalej ciężko pracować i odnosić największe z możliwych sukcesów.

Menadżer reprezentacji Witold Roman i kapitan drużyny Piotr Gruszka wręczyli premierowi piłkę z podpisami wszystkich 12 zawodników, którzy w Japonii wywalczyli srebrne medale mistrzostw świata. – Mamy nadzieję, że następną piłkę przekażemy wraz ze złotym medalem olimpijskim – powiedział Roman.

Złotymi Krzyżami Zasługi zostali uhonorowani wszyscy zawodnicy reprezentacji Polski i pośmiertnie zmarły tragicznie w 2005 roku Arkadiusz Gołaś. Trener Raul Lozano i jego asystent Alojzy Świderek otrzymali Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved