Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Serbowie wrócili do kraju

Serbowie wrócili do kraju

Najwięksi przegrani teogrocznego mundialu, reprezentacja Serbii, która w Japonii zajęła czwarte miejsce, wróciła wczoraj do Belgradu lotem przez Paryż. Na lotnisku witał ich minister kultury i sportu Serbii, Slobodan Vuksanović.

Tuż po przylocie odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli wszyscy zawodnicy, którzy przylecieli do Belgradu. Zabrakło Slobodana Boskana, który gra na codzień w francuskim Tours, więc pozostał we Francji oraz Nikoli Grbića i Ivana Miljkovića, którzy z Paryża polecieli do Włoch. Nieobecny był również młody Milos Nikić, który prosto z Belgradu udał się samolotem do miejscowości Budva, gdzie gra w miejscowym klubie.

Slobodan Vuksanović, serbski minister sportu powiedział na konferencji, że należy Serbom pogratulować, nie tyle ostatnich wyników ile wszystkiego co uczynili przez kilka ostatnich lat dla serbskiego sportu. – Zasłużyliście na gratulacje. Jesteście i zawsze będzie dla nas mistrzami olimpijskimi i nie jest ważne czy teraz jesteście pierwsi czy nie. Wszyscy wiemy jak wiele zrobiliście dla serbskiego narodu, ile radości nam przynieśliście. Dziewczyny przywiozły nam medal, wy znów dotarliście do półfinału. Dziękujemy wam za to.Czwarte miejsce to jest sukces – mówił prezydent serbskiej federacji siatkarskiej OSS, Aleksandar BoricićChciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do tego, że nasza reprezentacja jest w czołówce. Wszystkim sponsorom, ministerstu sportu a przede wszytskim wam, zawodnikom. Zarówno siatkarki jak i siatkarze dali z siebie wszystko i za to należą wam się podziękowania. Jedyne czego brakuje teraz serbskiej siatówce to dobrego cetrum szkoleniowego.

To wielka rzecz, znaleźć się między czterema najlepszymi reprezentacjami na świecie, ale i tak pozostał w nas żal, że nie zdobyliśmy medalu. Tym bardziej, że Vanja Grbić i Goran Vujević po raz ostatni zagrali podczas tych mistrzostw w reprezentacji, a wiemy ile nasza siatkówka im zawdzięcza. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, całemu sztabowi szkoleniowemu i federacji – mówił treenr Igor Kolaković.

Daliśmy z siebie wszystko, ale nie udało nam się zdobyć medalu. Wszyscy bardzo tego chcieliśmy i bardzo tego żałujemy – mówił Goran Vujević.

Na zawodników na lotnisku czekał również Ljubomir Travica, który zrezygnował a prowadzenia zespołu przed mistrzostwami świata.

źródło: inf. własna, OSSCG

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved