Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Reprezentacyjne kłopoty BOT Skry Bełchatów

Reprezentacyjne kłopoty BOT Skry Bełchatów

Wicemistrzowie świata Mariusz Wlazły i Piotr Gruszka najpierw spotkają się z prezydentem i premierem, a dopiero później dołączą do klubowych kolegów z BOT Skry Bełchatów.

Nasi srebrni siatkarze już wczoraj z dalekiej Japonii dotarli do Warszawy. Wśród nich byli oczywiście siatkarze BOT SkryMariusz Wlazły i Piotr Gruszka. Jednak do oddalonego od stolicy o 120 km Bełchatowa nasi wicemistrzowie świata dotrą nieprędko. Na dziś zaplanowano już spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim, a na jutro – z premierem Jarosławem Kaczyńskim.Mam nadzieję, że do końca tygodnia zbierzemy cały skład, bo sytuacja robi się nieciekawa – martwi się Konrad Piechocki, wiceprezes BOT Skry.

Przypomnijmy, że z bełchatowskiej drużyny, poza Wlazłym i Gruszką, na mistrzostwach w Japonii grali jeszcze Ewgienij Iwanow i Dan Lewis. Bułgar zaraz po powrocie do swojego kraju ma wyruszyć w drogę do Polski. Gorzej z Kanadyjczykiem, który musi okrążyć prawie całą kulę ziemską.

Zastanawiamy się, czy nie lepiej, żeby z Toronto poleciał prosto do Włoch, gdzie zagramy w Lidze Mistrzów, zamiast do Warszawy – dodaje Piechocki.

Już w przyszły wtorek bełchatowianie zagrają w Anconie pierwszy – po przerwie na mistrzostwa świata – mecz w ramach Ligi Mistrzów z Lube Banca Macerata. Z tego powodu oficjalne powitanie i gratulacje dla naszych medalistów musimy odłożyć – mówi Piechocki. Nasza sytuacja i tak jest nie najlepsza. Przecież aż czterech zawodników było wyłączonych na mistrzostwa. A teraz jeszcze te oficjalne spotkania…

Liczę, że we Włoszech chłopcy będą czuli jeszcze na plecach ten wiatr, jaki dostali na mistrzostwach – stwierdza Jacek Nawrocki, drugi trener BOT Skry. To jedyna nadzieja, jaka mi pozostaje, bo o zgraniu się z drużyną w ciągu dwóch dni nie ma mowy. Nie chcę nawet myśleć, jak oni wszyscy zniosą zmiany stref czasowych, aklimatyzację, zmęczenie turniejem.

Operacja „Macerata” zaczyna się już w niedzielę. Wtedy bełchatowianie wyjeżdżają do Warszawy. Dzień później wylecą do Mediolanu, skąd przejadą kilkaset kilometrów do Ancony.

Sprawdzian z AZS Olsztyn

W niedzielę BOT Skra rozegrała sparing z PZU AZS Olsztyn. Mecz drużyn pozbawionych kadrowiczów wygrali olsztynianie. Nastawiliśmy się na sprawdzenie współpracy rozgrywających ze środkowymi i skrzydłowymi. I wypadło to całkiem nieźle – cieszy się Nawrocki. Maciek Dobrowolski grał na swoim dobrym poziomie, z każdą chwilą lepiej radził sobie Bartek Neroj

Po raz kolejny w drużynie mistrzów Polski dobrze zaprezentowali się zastępcy kadrowiczów – Maciej Zajder i Mikołaj Sarnecki – wypożyczeni z drużyny rezerw. Może już za rok na dobre dołączą do pierwszego zespołu – dodaje drugi trener Skry.

We Włoszech nie zagra Paweł Chadała, który po kontuzji zaczyna już grać na przyjęciu, ale wciąż nie może atakować.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved