Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mariusz Wlazły: Gra Brazylijczyków to kosmos

Mariusz Wlazły: Gra Brazylijczyków to kosmos

Nominację do nagrody najlepszego siatkarza turnieju Mariusz Wlazły przyjął ze spokojem godnym gracza‚ który bez zmrużenia oka kończy piłki w decydujących momentach meczu.

Oj, nie przesadzajcie. Nie miałem żadnych szans z Gibą i Matejem Kazijskim – powstrzymał dziennikarzy spieszących z gratulacjami.

Ale to było fajne uczucie, znaleźć się w tak doborowym towarzystwie. Obecność w trójce nominowanych do nagrody MVP to dla mnie spore wyróżnienie. Nie wiem nawet‚ jak to teraz świętować‚ bo nigdy nie miałem ku temu okazji. Mistrzostwo świata juniorów to jednak zupełnie co innego – wyznał atakujący BOT Skry Bełchatów.Po ceremonii dekoracji Mariusz Wlazły szalał po Yoyogi Stadium ze sprzętem fotograficznym‚ którego nie powstydziliby się fotoreporterzy akredytowani na mundialu.

Zabrałem się za robienie zdjęć‚ bo to moja pasja. Chciałem mieć na pamiątkę własne fotografie tego‚ co tu się działo – mówił siatkarz.

Jestem bardzo szczęśliwy‚ mając na szyi ten srebrny medal. To były moje pierwsze mistrzostwa świata i od razu udało nam się osiągnąć taki sukces – dodał. O meczu z Brazylią Wlazły mówił już z mniejszym entuzjazmem. Nie przestraszyliśmy się. Każdy zespół jest do pokonania‚ trzeba tylko trafić na właściwy dzień. O tym‚ czy uda się nam w Pekinie, porozmawiamy za jakiś czas. Teraz mogę stwierdzić‚ że pierwszy raz w życiu widziałem‚ by ktoś grał tak‚ jak Brazylia w tym finale. Taka siatkówka to kosmos. Myślę‚ że tylko kilka zespołów w Europie ugrałoby z nią trochę więcej punktów niż my w pierwszym secie. Oni są wielcy – podsumował Wlazły.

źródło: Przegląd Sportowy, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved