Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Mistrzynie Polski przegrały z Dynamo Moskwa

LM: Mistrzynie Polski przegrały z Dynamo Moskwa

W spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzyń siatkarki Muszynianki Fakro przegrały we własnej hali z Dynamo Moskwa 0:3. Mistrzynie Polski poniosły już drugą porażkę w tych rozgrywkach.

Debiutujące przed własną publicznością w elitarnych rozgrywkach zawodniczki Muszynianki postawiły duży opór naszpikowanemu gwiazdami zespołowi z Moskwy. W barwach Dynama zagrały aktualne mistrzynie świata: Jekatierina Gamowa, Jelena Godina i Maria Borodakowa oraz świetna reprezentantka Turcji – Natalia Hanikoglu.

Przed meczem zdecydowanym faworytem było Dynamo, a trener Muszynianki Bogdan Serwiński twierdził, że trudno jego podopiecznym będzie wygrać choćby seta.

Początkowo wydawało się, że były to obawy na wyrost. Rosjanki grały słabo (szczególnie w przyjęciu). Miejscowe prowadziły 18:16, gdy trener gości Dmitry Fomin poprosił o czas. Reprymenda była na tyle skuteczna, że przyjezdne szybko doprowadziły do stanu 18:18, a później 18:20 (przy zagrywce Marii Borodakowej, która m.in. zaliczyła jednego asa). Przy stanie 19:24 miejscowe zdołały obronić jedną piłkę setową, ale po chwili skuteczny atak Natalii Hanikoglu (bardzo słaby początek seta w wykonaniu tej zawodniczki) zakończył pierwszą odsłonę meczu.

W drugim secie zacięta walka trwała do stanu 12:13. Później Rosjanki zdobyły cztery punkty z rzędu – 12:17 – a po chwili było 13:18 i losy seta były już rozstrzygnięte.

Ostatnia odsłona zaczęła się dla muszynianek bardzo dobrze. Prowadziły one 3:0, 8:5. Przy stanie 9:5 Rosjanki zdobyły po bloku punkt po czym na zagrywkę weszła Borodakowa, która już w pierwszym secie dała się mocno we znaki miejscowych swoją zagrywką. Dzięki niej zrobiło się 9:11. Jednak miejscowe nie odpuszczały i zacięta walka trwała do stanu 20:20. Wtedy Dynamo zaczęło grać na Gamową (w końcówce meczu nie do zatrzymania), co przyniosło taki skutek, że Muszynianka zdobyła już tylko jeden punkt i przegrała 0:3.

Warto wspomnieć, że mecz – w hali w Muszynie wyremontowanej przed obecnym sezonem – obserwował nadkomplet publiczności, 1250 widzów.

Był to drugi mecz Muszynianki Fakro w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W pierwszym – na wyjeździe – przegrała z RC Cannes 1:3. Następny mecz Polki zagrają na wyjeździe z Vakifbank Gunes S. Istambuł 13 grudnia.

W kolejnym meczu mistrzynie Polski zmierzą się za tydzień, również we własnej hali, z Vakifbankiem Guenes Stambuł.

Po meczu powiedzieli:

Bogdan Serwiński (trener Muszynianki Fakro): Gratuluję zespołowi Dynama zwycięstwa. Wychodząc na mecz trzeba wierzyć w zwycięstwo, ale wydaje mi się, że realia są takie, iż dziś nie było nas na to stać. Najbliżej zwycięstwa byliśmy w trzecim secie. Jednak przyjezdne w końcówce szybko zmieniły taktykę, trzy piłki zostały posłane do Gamowej, których ataków nie byliśmy w stanie obronić.

Marlena Mieszała (środkowa bloku Muszynianki Fakro): Jestem trochę rozczarowana z tego 0:3. Była szansa na coś więcej, walkę podejmowałyśmy.

Dimitri Fomin (trener Dynama): Do meczu przygotowaliśmy się z biegu. Praktycznie jedyną informacją jaką mieliśmy o Muszyniance, to ta, że przegrała z RC Cannes 1:3. Jednak jedynym zaskoczeniem w dzisiejszym meczu dla nas była liczba widzów i ich doping.

Izabela Bełcik (rozgrywająca Muszynianki Fakro): Przegrałyśmy 0:3, ale przy nazwiskach, które ma w swoim składzie Dynamo (Gamova, Godina, Borodakova, Hanikoglu – przyp. red.) nie było raczej wielkich oczekiwań, co do wygrania tego meczu przez Muszynę. Przynajmniej my tak to odczuwałyśmy. Był pewien moment w pierwszym secie, kiedy prowadziłyśmy 18:16, ale trzy asy serwisowe przeciwniczek zniwelowały tą przewagę i w końcówce to Dynamo było górą. Następne sety nie były tragiczne w naszym wykonaniu. Ilość naszych błędów własnych, szczególnie nieskuteczne wyprowadzane kontrataki, nie pozwoliły nam zwyciężyć.

Muszynianka Fakro Muszyna – Dynamo Moskwa 0:3

(20:25, 19:25, 21:25)

Składy drużyn:

Muszynianka: Dorota Pykosz, Marlena Mieszała, Ewa Cabajewska, Anna Rybaczewska, Tina Lipicer, Natalia Bamber, Magdalena Banecka (libero) oraz Maja Soja, Izabela Bełcik, Ingrid Siscovich, Dominika Sieradzan, Anna Szydełko.

Dynamo: Anastazja Bielikowa, Natalia Hanikoglu, Maria Borodakowa, Jekaterina Gamowa, Jelena Godina, Tatiana Graczewa, Jelena Jełowa (libero).