Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Historyczny mecz Muszynianki

Historyczny mecz Muszynianki

Dwie wielkie gwiazdy siatkówki, tegoroczne mistrzynie świata - Jekatrina Gamowa i Jelena Godina przyleciały z Dynamem Moskwa na mecz LM z Muszynianką Fakro.

W ekipie Dynama jest także jeszcze jedna złota medalistka MŚ w Japonii – Maria Borodakowa. Przed mistrzyniami Polski niezwykle trudne zadanie, nawet wygranie jednego seta będzie sukcesem.

W Cannes drużyna z Muszyny przegrała 1:3, ale teraz stanie przed znacznie trudniejszym zadaniem.Przed trzema laty marzyliśmy, aby do Muszyny przyjechały najlepsze polskie zawodniczki, a dzisiaj będziemy gościć u siebie najlepsze siatkarki na świecie – powiedział trener Muszynianki/Fakro Bogdan Serwiński. – Zespół z Rosji to potęga pod każdym względem. Takie nazwiska jak Gamowa czy Godina mówią same za siebie. Zresztą Dynamo to niemal cała reprezentacja Rosji. Mają też znakomitą Turczynkę. My przy nich jesteśmy kopciuszkiem, ale mimo to chcemy pokazać, że w Polsce też potrafią grać w siatkówkę. W Cannes okazało się, że nie taki diabeł straszny i można powalczyć. Nie znamy zespołu ze Stambułu, ale w Lidze Mistrzyń nie ma słabeuszy. Naszym pragnieniem jest wygrać przynajmniej jeden mecz. A gdyby udało się dwa, byłoby pięknie.

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved