Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Brazylijska prasa: Polska to nowy gigant

Brazylijska prasa: Polska to nowy gigant

Po obronieniu siatkarskiego mistrzostwa świata w Brazylii zapanowała euforia. Kibice i dziennikarze wychwalają ekipę canarinhos pod niebiosa, ale ciepłych słów nie szczędzą również Polakom.

Do tej pory w największych imprezach rywalizowaliśmy przede wszystkim z Rosją i Włochami. Na mundialu szansę zajęcia ich miejsca wykorzystały nowe potęgi z Europy Wschodniej: Polska i Bułgaria – podsumowuje „Gazeta Esportiva” w artykule pod wymownym tytułem „Giganci upadli, pojawili się nowi”.

Polacy to zespół wysoki, silny fizycznie. Mieszanka doświadczenia z młodością – mówi w wywiadzie dla telewizji O Globo, trener Brazylijczyków, Bernardo Rezende. – Udowodniliśmy, że jesteśmy absolutnie najlepsi – ocenia krótko najlepszy siatkarz mistrzostw świata, Giba.Nie jesteśmy już krajem piłki nożnej, jesteśmy krajem siatkówki. To nasi waleczni siatkarze, a nie rozkapryszeni piłkarze, dają nam prawdziwe powody do szczęścia i dumy z tego, że jesteśmy Brazylijczykami – patetycznie ogłasza dziennik „Folha da Bahia”.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved