Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Brakowało tylko Arka…

Brakowało tylko Arka…

Żona Arkadiusza Gołasia, Agnieszka, wzruszona gestem naszych siatkarzy po finale Mistrzostw Świata. Gdy biało-czerwoni weszli na podium ubrani w koszulki z numerem "16", w oczach Agnieszki pojawiły się łzy.

Żona Arkadiusza Gołasia, który zginął w wypadku samochodowym przed rokiem, mecz finałowy MŚ z Brazylią (0:3) oglądała w towarzystwie przyjaciół w jednej z częstochowskich restauracji. – Miałam na sobie koszulkę Arka – opowiada. – Gdy zobaczyłam w telewizji, że chłopcy weszli na podium w tych strojach, pomyślałam, że Arek bliski był bardzo wielu osobom.

Byłam wzruszona, że medal zadedykowali jemu, że tyle osób miało na sobie koszulki z napisem „Gołaś”. Chciałam im podziękować. Siatkarzom i trenerom, że podjęli taką decyzję. JESZCZE RAZ WAM DZIĘKUJĘ! MYŚLĘ, ŻE AREK BYŁ TAM W NIEDZIELĘ Z WAMI.Agnieszka utrzymuje stały kontakt z przyjaciółmi Arka z reprezentacji. Świadkami na ich ślubie (21.07.2005 r. – red.) byli Krzysiek Ignaczak i żona Grześka Szymańskiego, a wśród gości było wielu siatkarzy. – Przez kwalifikacje do mistrzostw świata przenosiliśmy datę ślubu – wspomina. – Ślub odbył się w czwartek, bo w weekend był turniej w Rzeszowie.

Cieszę się, że chłopcy wywalczyli srebro – kontunuje Agnieszka. – Do złota brakło odrobinę. Szkoda. Tyle nerwów straciłam podczas tych mistrzostw i tyle łez wylałam. O meczu z Rosją już nawet nie wspominam.

Agnieszka zaraz po meczu finałowym wysyłała SMS-y do siatkarzy w Japonii. Gratulowała srebra i dziękowała za pamięć. – Nie chciała telefonować, bo oni byli bardzo zajęci. Jak wrócą, jeszcze raz im podziękuję – zapewnia.

W ubiegłym roku nasze siatkarki zadedykowały złoto mistrzostw Europy także Arkowi. Podobnie siatkarze Skry Bełchatów mistrzostwo Polski. – A przecież Andreja Gerić i Ivan Miljković po zdobyciu przez Lube Banca Marche Macerata tytułu mistrza Włoch również mówili, że dedykują go Arkowi – dodaje pani Agnieszka. – Arek był wspaniałym sportowcem i człowiekiem i wszyscy to deceniają, pamiętają o nim do dziś.

Myślę, że na tych mistrzostwach Arka brakowało. Bardzo brakowało…

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved