Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Winiary Kalisz w kotle z włoszczyzną

Winiary Kalisz w kotle z włoszczyzną

Kaliskie siatkarki stają przed arcytrudnym zadaniem - czeka je mecz Ligi Mistrzów z Foppapedretti Bergamo. Kaliszanki wystąpią w najsilniejszym składzie, nawet z Serbką Adrijaną Mitrović, której potwierdzenie do gry w pucharach przyszło dopiero wczoraj po południu.

Z której strony by spojrzeć na Foppapedretti, trudno znaleźć słabe punkty. A jednak drużyna Marco Fenoglio (następcy słynnych szkoleniowców Marco Bonitty i Atanasa Malinowa), choć w lidze włoskiej wygrała wszystko, przegrała ostatnie Final Four Pucharu Europy – uległa w półfinale RC Cannes 1:3. Nie zmienia to faktu, że w tym roku „Foppa” tradycyjnie jest faworytem do kolejnego Pucharu Europy. Ma ich już na koncie cztery plus jeden Puchar CEV. Bergamo, które w Serie A gra od 1994 r., zdobyło też scudetto w latach 1996, 1997, 1998, 1999, 2002, 2004 i teraz, 2006 – zdobyte zresztą razem z Pucharem Włoch.

To jednak nie znaczy, że tej drużyny nie można pokonać. W 1998 r. bliskie tego było Augusto Kalisz, które uległo u siebie po dramatycznym boju 2:3. W 2000 r. Nafta Piła uległa drużynie z Bergamo 0:3 już podczas Final Four Pucharu Europy w Bursie. W sezonie 2002/2003 na Włoszki nadziała się Skra Warszawa i uległa dwukrotnie do zera. Wreszcie jednak doczekaliśmy się – w sezonie 2004/2005 ekipa Stali Bielsko-Biała pokonała wreszcie Foppapedretti 3:2. Niestety, u siebie. Na wyjeździe uległa gładko.A Winiary Kalisz grają z Włoszkami (godz. 20.30, transmisja w Polsat Sport oraz w Radiu Merkury) właśnie na wyjeździe. Pokonanie ich tam graniczyłoby z cudem. Skoro jednak rok temu kaliska drużyna potrafiła wygrać na Teneryfie, nie powinna poddawać się w Bergamo.

Kaliszanki wystąpią w najsilniejszym składzie, nawet z Serbką Adrijaną Mitrović, której potwierdzenie do gry w pucharach przyszło dopiero wczoraj po południu. Foppapedretti powinna zagrać przeciw nim szóstką: Niemka Angelina Grün, reprezentantki Włoch Paola Paggi i Francesca Piccinini w pierwszej linii oraz Manuela Secolo, Chorwatka Maja Poljak i bodaj najlepsza rozgrywająca świata, Włoszka Eleonora Lo Bianco – w drugiej. Libero jest Paola Croce, która swymi umiejętnościami przebija nawet Paolę Cardullo. Była kaliszanka Katarzyna Gujska usiądzie zapewne na ławce rezerwowych.

Autor tekstu: Radosław Nawrot – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved