Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Jastrzębiu liczą na siatkarski boom

W Jastrzębiu liczą na siatkarski boom

Czy wicemistrzostwo świata polskich siatkarzy pomoże drużynie Jastrzębskiego Węgla? - Na pewno będzie teraz moda na siatkówkę i postaramy się to wykorzystać. Najbardziej liczymy na nową halę - mówi Sławomir Kozłowski, prezes JW.

Obiekt w Szerokiej to najgorsza hala w całej lidze. Ściany, które wyrastają tuż za linią końcową boiska, skromne trybuny, które są w stanie pomieścić tylko znikomą część sympatyków jastrzębskiej drużyny. Do tego dochodzą pstrokate reklamy, które utrudniają obserwację piłki.

Nikt nie lubi grać w Jastrzębiu. – Do tej hali nie można się przyzwyczaić. Ma swoje lata, oświetlenie też nie jest najlepsze. Czasem zdarza się, że na treningach nie potrafimy przyjąć piłki, gdyż wszystko się zlewa. Na meczu jest inaczej… to dochodzi koncentracja, adrenalina, wtedy czuję się, jakbym miał soczewki – mówił w jednym z wywiadów Paweł Rusek, libero naszej drużyny.Są plany, by obiekt gruntowanie przebudować i stworzyć w tym miejscu typowo siatkarski ośrodek. Na to jednak wciąż nie ma pieniędzy. – Hala jest własnością klubu, więc miasto nie może angażować się w jej remont. Zapewniam jednak, że wkrótce w mieście powstanie obiekt, którego nie będziemy się wstydzić – mówi Marian Janecki.

Prezydent miasta mówi o hali przy ulicy Leśnej. Obiekt jest właśnie w trakcie rozbiórki. – Lada dzień będę znał wyniki ekspertyzy, która określi, czy halę można rozebrać do fundamentów. Obiekt na pewno zostanie gruntowanie przebudowany, będzie spełniał wszelkie wymogi związane z grą w europejskich pucharach. Kiedy zostanie oddany do użytku? Myślę, że rok 2008 jest realny – mówi prezydent. Koszt inwestycji ma wynieść około 18 mln zł.

Nowa hala to także szansa na wychowanie kolejnych reprezentantów Polski. W klubie trenuje dziś około 100 młodych adeptów siatkówki. Klub ma też klasy sportowe w jastrzębskich gimnazjach. – Mamy zespół na najwyższym sportowym poziomie! Nie wyobrażam sobie, żeby nie przełożyło się to na zainteresowanie dzieci, a szczególnie rodziców przyszłych siatkarzy – dodaje Kozłowski, który liczy też na to, że pozyska nowych sponsorów. W klubie przyznają, że podczas mistrzostw nie brakowało telefonów z pytaniami, gdzie i kiedy można zapisać dziecko na trening.

W Jastrzębiu wczoraj nikt jeszcze nie wiedział, kiedy bohaterowie z Japonii (Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz i Grzegorz Szymański) zjawią się w mieście. Możliwe, że stanie się to dopiero w przyszłym tygodniu. W klubie wierzą, że srebrni medaliści zagrają w Memoriale im. Arkadiusza Gołasia, który podczas weekendu odbędzie się w Częstochowie, a być może i w czwartkowym meczu z KPKS-em Halemba w Rudzie Śląskiej – charytatywnym spotkaniu dla rodzin ofiar Halemby.

Autor tekstu: Wojciech Todur – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved