Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Krzysztof Felczak: Szukajmy siatkarskiego Małysza

Krzysztof Felczak: Szukajmy siatkarskiego Małysza

- Trzeba jak najszybciej rozpocząć akcję poszukiwania siatkarskiego Adama Małysza, na wzór tej jaką prowadzi Polski Związek Narciarski przy współpracy m.in. z Lotosem - powiedział trener J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska Krzysztof Felczak.

Musimy do maksimum wykorzystać sukces siatkarzy w Japonii, popularność dyscypliny w mediach i wśród kibiców. Otwieram dzisiaj gazety, a czołówki największych tytułów piszą o Raulu Lozano, Pawle Zagumnym i reszcie ekipy. Jak często nasz sport gości w takich miejscach w polskich gazetach? – dodaje.

Krzysztof Felczak podkreślił, że piłka siatkowa jest w Polsce popularna od kilku ładnych lat za sprawą Ligi Światowej. Na razie jednak w siatkarskich strukturach w kraju brakuje mi systemu odpowiedniej promocji i naboru najmłodszych. Wymienił on nazwiska m.in. Renisława Dmochowskiego, Lucjana Łomacza czy Piotra Kozakiewicza. Ci ludzie byli odkrywcami i wychowawcami tej klasy zawodników co Arkadiusz Gołaś i Daniel Pliński.W Polsce jest znacznie więcej takich ludzi – powiedział Krzysztof Felczak. – Pracują oni nie tylko w Ostrołęce i Pucku. Są w Hajnówce, Świdniku, Szamotułach, Rzeszowie a lista jest tak długa jak cała Polska. Ludzie związani z podstawowym szkoleniem są słabo wynagradzani. Oni robią pracę organiczną, podstawową. Często szkolenie w UKS-ie jest ich trzecim czy czwartym zajęciem. Muszą dorabiać, żeby normalnie żyć. I to trzeba zmienić. Zyskamy na tym wszyscy – polski sport, siatkówka, młodzież.

Krzysztof Felczak dodał, że obecnie w mistrzostwach Mazowsza gra około dwudziestu zespołów w kategorii młodzików.

Po pewnej zapaści liczba ta wzrosła – powiedział. – W dalszym ciągu klubom Polskiej Ligi Siatkówki brakuje dobrych graczy. Akcja na wzór szukania Adama Małysza mogłaby spowodować, że siatkówka na stałe zagościłaby w szkołach, podstawowych, gimnazjach i liceach. Powinna z powrotem wrócić na wyższe uczelnie.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved