Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Kolejna wygrana jaworzanek

II liga: Kolejna wygrana jaworzanek

Kolejne ważne zwycięstwo odniósł beniaminek II ligi kobiet MCKiS Jaworzno, tym razem nad zamykająca tabelę drużyną Polonia Świdnica. Po sześciu zwycięstwach zajmują 5. miejsce w tabeli.

Siatkarki MCKiS Jaworzno zgodnie z przewidywaniami nie dały szans najsłabszemu jak dotychczas zespołowi w 2 grupie II ligi Polonii Świdnica i wygrały mecz za trzy punkty. Zaznaczyć jednak trzeba, że świdniczanki wygrały pierwszego seta w tym sezonie.

Pierwszy set rozpoczął się od zdecydowanej i odważnej gry jaworznianek, które od początku narzuciły swoim przeciwniczkom trudne warunki gry. Kilku punktowa przewaga uzyskana na początku seta (8:4, 12:7) pozwoliła na swobodną grę zawodniczek MCKiS, a deprymowało gospodynie, które popełniały zbyt dużo prostych błędów. O pierwszą przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Łoziński przy stanie 13:10 dla jaworznianek. Skutek był widoczny na tablicy wyników. Prowadzenie 17:11 oraz 22:14. Pierwsza partia łatwo wygrana przez przyjezdne 25:15.

Wysoka wygrana w pierwszym secie uśpiła nieco siatkarki z Jaworzna, co skrzętnie wykorzystały podopieczne trenera Wojciecha Ząbka. Rozpoczęła się wyrównana walka. Przy stanie 7:4 dla Polonii Świdnica Jagodę Pstraś zmieniła Olga Samul, natomiast przy stanie 8:12 za Małgorzatę Bojko weszła druga rozgrywająca – Karolina Kuryło. Zmiany te spowodowały, że jaworznianki odrobiły straty i uzyskały prowadzenie 18:16, 20:18 oraz 23:20. W tym fragmencie punkty zdobywała wyróżniajaca się w zespole z Jaworzna Monika Pielecka. Wydawało się, że wszystko wróciło do normy, jednak seria prostych błędów siatkarek z Jaworzna: zła obrona Joanny Łoś, zepsuty serwis Karoliny Kuryło oraz błąd Katarzyny Suski w przyjęciu zagrywki dały kolejne trzy punkty dla świdniczanek i w efekcie zwycięstwo gospodyń w drugiej partii 25:23.

Świdniczanki wygrały pierwszego seta w tym sezonie. Niestety to wszystko co były w stanie uczynić w tym meczu. Rozłoszczone takim obrotem sprawy jaworznianki wróciły do gry z pierwszej partii. Prowadzenie 4:0, 13:5, 21:14 w trzecim secie świadczyło o determinacji przyjezdnych. Przewaga punktowa MCKiS w czwartej partii 5:1, 12:6, 22:17 rozwiały wszelkie nadzieje gospodyń na zwycięstwo w tym meczu. Ostatecznie trzecią partię jaworznianki wygrały 25:17, czwartą 25:19 i cały mecz 3:1.

Trener MCKiS Mariusz Łozinski:

Cieszy zwycięstwo za 3 punkty. Trochę obawiałem się tego spotkania, bo wiedziałem że Polonia z meczu na mecz gra coraz lepiej. Zresztą nie ma w lidze meczy łatwych i to podkreślałem na odprawie przed meczem. Na wyróżnienie w naszym zespole zasługuje Monika Pielecka. Za tydzień jedziemy do Wrocławia, gdzie chcemy zrewanżować się za porażkę w Jaworznie.

Polonia Świdnica – MCKiS Jaworzno 1:3 (15:25, 25:23, 17:25, 19:25)

Skład MCKiS: M.Bojko, W.Hubczenko, M.Pielecka, J.Pstraś, K.Sawaniewicz, J.Łoś, K.Suska (libero) oraz O.Samul, K.Kuryło, B.Kowalska.