Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Giba: Polacy byli zdenerwowani, nie mieliście szans

Giba: Polacy byli zdenerwowani, nie mieliście szans

Uznany za najlepszego siatkarza turnieju Brazylijczyk Giba, chwalił Polaków po meczu finału MŚ, w którym podopieczni Raula Lozano przegrali z Brazylijczykami 0:3. - Pokazaliście świetną siatkówkę. - powiedział.

W finale nie mieliście szans, bo Brazylia równie dobrze zagrała przeciwko Polsce o pierwszy punkt i ostatni. Uwielbiam widzieć taki ogień w oczach kolegów, pasję w grze. Zagraliśmy najlepszy mecz od czasu finału olimpijskiego w Atenach. A Polacy byli bardzo zdenerwowani. Przez siatkę widziałem w ich oczach obawę. Mieli trudności, żeby wyczyścić głowę z myśli, że to mecz o złoty medal – mówił Giba.

Fachowcy nie potrafią wymienić nazwiska Giba bez okraszenia go przymiotnikami. Fenomenalny, najlepszy, genialny – lista jest długa, ale niezbyt zróżnicowana. Jako dziecko chorował na białaczkę, ale na szczęście rodziców stać było na lekarzy, którzy potrafili mu pomóc.W pierwszej reprezentacji debiutował jako osiemnastolatek i szybko stał się jej pierwszoplanową postacią. Na boisku wulkan – pokrzykuje, posyła w stronę przeciwników zabójcze spojrzenia, a demonstrując radość po udanych akcjach, balansuje na granicy boiskowej przyzwoitości.

Choć jego nominalnym obowiązkiem jest przyjęcie zagrywki, to znakiem firmowym Giby są ataki, po których ugina się parkiet. Od kilku lat zarabia na chleb w lidze włoskiej, ale klubowych sukcesów nie może się doczekać. Z reprezentacją osiągnął za to wszystko – mistrzostwo olimpijskie, świata (2), triumf w Lidze Światowej (4).

Nie należy do świętoszków – przed dwoma laty zawieszono go na kilka miesięcy za palenie marihuany.

źródło: Dziennik, Rzeczpospolita

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved