Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Euforia w Polsce! Lozano Polakiem?

Euforia w Polsce! Lozano Polakiem?

Mimo porażki w wielkim finale mistrzostw świata z Brazylią, czołówki w polskiej prasie zajmują siatkarze. Podopieczni Raula Lozano wracają z Kraju Kwitnącej Wiśni ze srebrnymi medalami. To wielki sukces nie tylko polskiej siatkówki, ale całego polskiego sportu.

„Srebrna trzynastka” – to tytuł w największym dzienniku sportowym w Polsce „Przeglądzie Sportowym”. – Polscy siatkarze wicemistrzami świata, po porażce 0:3 z Brazylią. Srebrne medale zdobyli w trzynastu, bo z Arkadiuszem Gołasiem w sercach. Na dekorację wyszli w koszulkach z numerem 16 i Jego nazwiskiem. Paweł Zagumny został najlepszym rozgrywającym mundialu – czytamy dalej w „PS”.

Także w innych gazetach wiadomością numerem jeden jest srebrny medal polskich siatkarzy. – Srebrna drużyna. Polacy w finale nie byli w stanie przeciwstawić się znakomitym Brazylijczykom. Przegrali 0:3, ale i tak dali nam wspaniała dwa tygodnie. – czytamy w „Rzeczpospolitej”.„Dziennik” cytuje trenera biało-czerwonych Raula Lozano: – Czas na święto”. „Wielki sukces polskiego sportu. Nasi siatkarze wicemistrzami świata, przegrali tylko z Brazylią. Po 30 latach mamy wreszcie drużynę siatkarzy, która potrafi wygrywać prawie z każdym – napisał korespondent dziennika.

„Półżywi, ochrypli, w finale przegrani, ale szczęśliwi” – taki tytułem relację z Japonii opatrzyła „Gazeta Wyborcza”. – Polscy siatkarze w walce o złoto mistrzostw świata ulegli nieziemskiej Brazylii 0:3. Ale i tak nasi siatkarze wrócą w poniedziałek do kraju w chwale. Do finału rozegrali fenomenalny turniej, jaki od 30 lat – kiedy po olimpijskie złoto sięgali bohaterowie Huberta Wagnera – polskiej siatkówce się nie zdarzył.

„Życie Warszawy” wymienia osiągnięcia Polaków podczas światowego czempionatu: – Jedenaście meczów, dziesięć zwycięstw, tylko sześć straconych setów. Zagumny najlepszym rozgrywającym mistrzostw świata. Wlazły nominowany do nagrody MVP. Tylko Brazylii nie dało się ugryźć. W finale canarinhos pokazali siatkówkę z innej planety.

„Srebro jak złoto”„Trybuna”: – Już byli w ogródku, już witali się z gąską”… Polscy siatkarze prawie otarli się o złoty medal mistrzostw świata. W finale w Tokio ulegli 0:3 (12:25, 22:25, 17:25) broniącej tytułu Brazylii. Wczoraj w hali Yoyogi zostali zdeklasowani przez znakomitych rywali, a jak to się stało, widzieliśmy wszyscy.

„Jesteście wielcy”„Fakt”: – Tego nam wszystkim trzeba! Jeśli się gra z taką pasją, to nawet ta jedna porażka nie boli. Najważniejsze, że mamy srebrny medal mistrzostw świata. Zdobyty przez naszych bohaterów na oczach milionów widzów. W domach, pubach, na placach przy telebimach. Wszędzie im kibicowano.

„Super Express” zwrócił się z apelem do Prezydenta RP: – „Ten facet musi być Polakiem”. – Za wszystkie emocje, wzruszenia i chwile szczęścia, podczas mistrzostw świata w siatkówce należy mu się honorowe polskie obywatelstwo. Na takiego trenera czekaliśmy prawie 30 lat. Panie prezydencie. Teraz piłka po Pańskiej stronie. „Super Express” proponuje, aby przyznał Pan Raulowi Lozano honorowe obywatelstwo RP – czytamy dalej w „SE”.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved