Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dobry występ MOSM Tychy w turnieju miedzynarodowym

Dobry występ MOSM Tychy w turnieju miedzynarodowym

W dniach 2-3 grudnia odbył się XV Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Siatkówki dziewcząt Conrad CUP Sulzbach – Rosenberg. "NIKOLAUS-VOLLEYBAL-TURNIER CONRAD CUP”. Wystąpiły w nim dwa zespoły polskie.

Zawodniczki MOSM Tychy zajęły ósme miejsce. Natomiast zespół z Nowego Sącza był jedenasty. MOSM Tychy reprezentowały: Anna Pryszcz, Marta Bojdoł, Wanda Cholewa, Magda Kumor, Daria Janik, Patrycja Kwaśny i Marta Chłopik (libero) na zmiany wchodziły pozostałe dziewczyny.

W większości meczów zawodniczki czuły się jak w lidze juniorek. W drużynach Badenii-Wittembergi, Modeny, Salzburga czy Schwerina występowały dziewczyny grające w kadrach landów, a nawet reprezentacjach narodowych kadetek. Dziennie grały nawet 9 setów, w trakcie krajowych rozgrywek w kadetach gra się najwyżej 5. – Pod koniec pierwszego i drugiego dnia miałyśmy wrażenie, że przeciwniczki grały w „12” – mówiły zawodniczki – Aby w takich turniejach odgrywać wiodącą rolę musimy trochę popracować i nabrać więcej sił, bez tego trudno przebić się przez blok wyższych o głowę przeciwniczek. Jednak to, czego się tam nauczyłyśmy będzie procentować w lidze.Organizatorzy byli mile zaskoczeni postawą MOSM Tychy i zwracali uwagę, że za dwa lata, a może już nawet za rok, dziewczęta będą mogły powalczyć o wysoką pozycję w tym turnieju. Na ceremonii zakończenia, jeden z organizatorów stwierdził, że z okazji XV lecia, turniej miał w tym roku wyjątkowo silną obsadę, w tej sytuacji polskim zawodniczkom przyszło walczyć ze świetnymi i do tego dwa lata starszymi dziewczynami.

"NIKOLAUS-VOLLEYBAL-TURNIER CONRAD CUP”.
Wyniki końcowe turnieju:
I     Miejsce – Schweriner S.C. Niemcy
II    Miejsce – Scuola di Pallavolo Modena Italia
III   Miejsce – ARGE Baden-Wurttemberg Niemcy

VIII  Miejsce – MOSM TYCHY Polska
XI    Miejsce - STS Sandecja Nowy Sącz Polska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved