Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Serbowie żegnają się z reprezentacją

Serbowie żegnają się z reprezentacją

Serbia i Czarnogóra żegna się z mistrzostwami świata po zajęciu 4 miejsca. Jak wiemy były to ostatnie zawody tych państw pod wspólną nazwą. Także część zawodników planuje pożegnać się z kadrą.

Niedawno Serbia i Czarnogóra podzieliła się na dwa niezależne państwa, a Mistrzostwa Świata miały być ich ostatnią wspólną imprezą. Jednak to nie oznacza, iż znikną oni z mapy siatkarskiego świata.

Już przed tą imprezą jeden z czołowych graczy Vladimir Grbić ogłosił, iż po jej zakończeniu przechodzi na sportową emeryturę.Kapitan Serbii Nikola Grbić, młodszy brat Vladimira, także zastanawia się nad rezygnacją z kadry. – To były ostatnie reprezentacyjne zawody mojego brata. Sam także się nad tym zastanawiam, gdyż za miesiąc zostanę ojcem. Będzie to nowa sytuacja dla mnie i muszę się nad tym zastanowić.

Trener Serbii Igor Kolakovic przyznał, iż decyzja nie należy do niego: – To nie ja decyduje, kto opuści zespół. Vladimir Grbic oznajmił, iż opuszcza reprezentację po zakończeniu tych mistrzostw, natomiast Nikola Grbić rozważa taką możliwość. To jest ich osobisty wybór. Trzecim zawodnikiem, który prawdopodobnie opuści zespół jest Goran Vujevic, który wniósł wiele do reprezentacji i teraz pragnie odpocząć. Powiedział, iż to za wiele dla niego, gdyż jest już coraz starszy.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved