Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Roztrzygnięcia meczów o 5. i 7. miejsce

MŚ: Roztrzygnięcia meczów o 5. i 7. miejsce

Włosi potrzebowali zaledwie trzech setów, by wygrać z Francuzami i zająć piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w Japonii. Rosjanie natomiast byli lepsi w pojedynku z Japonią, gospodarzami turnieju.

Pierwszy set trwał zaledwie 19 minut. Fei zdobył w nim 8 punktów, a Cisolla pięć. Dobrze pracował także włoski blok (Mastrangelo oraz Semenzato). Dla Francji cztery punkty zdobył Granvorka.

W drugim secie przy prowadzeniu Włoch 6:2 o czas poprosił trener Francji, nic to jednak nie dało. Na pierwszą przerwę Italia schodziła już z 6-punktową przewagą, która następnie jeszcze się powiększyła (13:3, 16:7). Dzięki asowi Kieffera i atakowi Castarda Francuzi nadrobili kilka punktów, ale nie zdołali wygrać tej partii. Ostatni punkt dla Włoch zdobył Semenzato.

W trzecim secie Francja próbowała zebrać wszystkie swoje siły, jednak to Włosi prowadzili 8:6 przy pierwszej przerwie technicznej. Blok Dessourcesa na Fei oraz atak Kapfera doprowadziły do wyniku 14:13 dla Francuzów. Po punkcie zdobytym przez Cisollę na tablicy pojawił się remis 15:15,a chwilę później 16.punkt dla Francji zdobył Castard. Dzięki świetnej grze Kilamy i Papiego do końca nie było wiadomo, która z drużyn zwycięży (20:20). Przy stanie 21:20 dla Włoch o czas poprosili Francuzi. Kiedy dwa z rzędu oczka zdobyli Włosi było już 23:22. Blok Pujola na Papim dał Francji piłkę setową (24:23), ale w siatkę zaserwował Vadeleux. Mecz zakończył się atakiem z prawego skrzydła w wykonaniu Fei.

Włochy – Francja 3:0 (25:19, 25:17, 30:28)

Składy drużyn:

Włochy: Mastrangelo, Vermiglio, Papi (kapitan), Cisolla, Corsano (libero), Fei, Semenzato oraz Savani

Francja: Vadeleux, Antiga, Granvorka, Pujol, Samica, Kieffer, Exiga (Libero) oraz Kapfer, Hardy, Castard, Le, Kilama

Już na początku meczu kilka punktów dla Rosji zdobył Kosarev. Po asie Poltavskiego było już 7:4, a zagranie Kazakova dało Rosjanom prowadzenie 11:8. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze tracili aż 5 punktów (16:11). Dobra gra Ogino zniwelowała tę różnicę do 3 oczek. Blok Kazakova na Nobuharze przyniósł Rosji 22. punkt (22:15). Seta zakończył Kazakov.

Na początku drugiej partii spotkania niewielką przewagę uzyskali Europejczycy (8:7). Wynik wyrównał Chiba (13:13),a Japończyków na prowadzenie wyprowadził Yamamura (16:14). Blok Ogino oraz atak Yamamoto jeszcze zwiększył dystans (21:17). Rosjanie zdołali obronić kilka piłek setowych, ale ostatecznie w tej partii musieli uznać wyższość gospodarzy.

W trzecim secie dobrze na boisku grali Yamamoto oraz Chiba, a po stronie Rosjan Kazakov oraz Kuleshov. Dzięki mocnym serwom Kosareva Rosja wysunęła się na prowadzenie. Kiedy Europejczycy zdobyli osiem punktów z rzędu i prowadzili 16:8, trener Japonii zdecydował się na interwencję. 21. punkt zdobył Korneev (21:14). Trzy oczka pod rząd wywalczył Yamamoto, ale na odrabianie strat było już za poźno.

Ostatniego seta dobrze zaczęła Japonia. Nie pozwoliła ona Rosji uzyskać przewagi i prowadziła 8:7 przy pierwszej przerwie. Taka sytuacja nie trwała jednak długo. Po asie Dineykina oraz bloku Kosareva Rosjanie wyszli na prowadzenie, które wkrótce urosło do wyniku 16:11. Blok Dineykina na Chibie jeszcze bardziej przybliżył ich do zwycięstwa. Ostatni punkt dla Rosji zdobył po ataku z lewego skrzydła Kosarev.

Rosja – Japonia 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:17)

Rosja: Korneev, Grankine, Kazakov, Poltavsky (kapitan), Kosarev, Verbov (Libero), Kuleshov oraz Volkov, Makarov

Japonia: Saito, Yamamoto, Ogino (kapitan), Yamamura, Tsumagari(Libero), Koshikawa, Tomonaga oraz Chiba, Abe

źródło: fivb.org