Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Radość i smutek

MŚ: Radość i smutek

Po spotkaniu o brązowy medal, ekipa Bułgarii nie kryła radości. Po 20 latach oczekiwania zdobyli upragniony medal MŚ. Powodów do zadowolenia nie mieli natomiast Serbowie...

Igor Kolakovic – trener reprezentacji Serbii i Czarnogóry:

Przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, wiedzieliśmy, iż przyjechaliśmy tutaj po raz ostatni jako Serbia i Czarnogóra, dlatego chcieliśmy się godnie pożegnać. Uważam, że moi zawodnicy zasłużyliby zdobyć medal. Niestety to nam się nie udało.Nikola Grbić – kapitan reprezentacji Serbii i Czarnogóry:

Uważam, że Bułgaria zagrała dziś bardzo dobrze, zwłaszcza w końcówce drugiego, trzeciego i czwartego seta. Daliśmy z siebie wszystko, co mogliśmy, dlatego jestem dumny z zespołu za podejście do tego meczu. Graliśmy naprawdę dobrze, lecz Bułgaria była dziś lepsza od nas. Mam nadzieję, że będziemy dalej to kontynuować, a młodzi zawodnicy dostaną szansę pokazania się, gdy nas zabraknie.

Ivan Miljković – zawodnik reprezentacji Serbii i Czarnogóry:

Jest mi bardzo przykro, że przegraliśmy. To jest już drugi bądź trzeci raz, kiedy przegrywamy mecz o trzecie miejsce, ale Bułgarzy byli lepsi od nas. Zaczęliśmy te Mistrzostwa bardzo dobrze, jednak, kiedy przegraliśmy z Polską, pogubiliśmy się. Dziś mieliśmy szansę wygrać nasz ostatni mecz w tym turnieju, lecz jej nie wykorzystaliśmy.

Martin Stoev – trener reprezentacji Bułgarii:

To był bardzo ładny mecz, lecz równie trudny pomiędzy dwoma silnymi zespołami, które rozegrały ciężkie zawody. Z naszej strony mogę powiedzieć, iż mieliśmy większą motywację. Serbia i Czarnogóra zdobywała już medale olimpijskie, świata i Europy, a nam się to nie zdarzyło od 20 lat.

Plamen Konstantinov – kapitan reprezentacji Bułgarii:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ wreszcie po 20 latach mamy medal i nie ma znaczenia, że jest on koloru brązowego. Wiele dla nas znaczy, gdyż były to naprawdę ciężkie zawody. Po wczorajszym zawodzie, dziś jest szczęśliwy dla nas dzień. Jedyna rzecz, która jest w stanie Cię prowadzić to wiara do samego końca. Po wczorajszym meczu, odnaleźliśmy siłę w sobie, by dziś wygrać, a to jest najważniejsze.

Boyan Yordanov – zawodnik reprezentacji Bułgarii:

Po wczorajszej przegranej, był to dla nas bardzo ciężki mecz. Jednak wierzyliśmy w siebie do końca i jesteśmy naprawdę szczęśliwi.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved