Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pewny start mistrzyń Polski

LSK: Pewny start mistrzyń Polski

Mistrzynie Polski, Muszynianka-Fakro Muszyna, od zwycięstwa rozpoczęły sezon 2006/07 w LSK. Pokonały na wyjeździe beniaminka ekstraklasy - Energę Gedanię Gdańsk, 3:1.

Gedania nie jest typowym beniaminkiem – powiedział trener Muszynianki Bogdan Serwiński. – Zespół ten nie tak dawno grał w ekstraklasie, w składzie są doświadczone zawodniczki i no jest Małgorzata Niemczyk-Wolska. Nie grała ona z nami całego spotkania, ale na pewno będzie dużym wzmocnieniem Gedanii, a młodsze zawodniczki przy niej okrzepną i nabiorą pewności.

Po meczach pierwszej kolejki trenerzy zwycięskich zespołów zwykle podkreślali, że z wyniku i punktów są zadowoleni, ale z gry nie. Inaczej było ze szkoleniowcem Muszynianki.Na pewno pierwszy set był przespany i z gry w tym okresie nie można być zadowolonym – powiedział trener Serwiński. – Potem jednak było lepiej i lepiej. W czwartej partii była już skuteczna siatkówka. Na pewno nasz zespół potrzebuje trochę czasu, żeby się zgrać.

Muszynianka-Fakro ma za sobą debiut w Lidze Mistrzyń. Porażka 1:3 na wyjeździe z RC Cannes trochę boli. Zawody można było rozegrać inaczej i doprowadzić do tie breaka – mówi Bogdan Serwiński. – Na pewno ogromna międzynarodowa rutyna była po stronie rywalek, a nam jej zabrakło.

Ale to już historia. We wtorek siatkarki z Muszyny czeka wielkie wyzwanie, które nazywa się Jekatierina Gamowa, Jelena Godina oraz inne gwiazdy Dynama Moskwa. Cóż można powiedzieć, zmierzyć się z takim zespołem to sama przyjemność – śmieje się trener mistrzyń Polski. – Jest to prawdziwa siatkarska potęga. Dla trenera w takich meczach najbardziej liczy się postawa zespołu. Kibice na pewno też chętnie zobaczą w akcji mistrzynie świata. Muszynianka ma jeszcze w grupie zespół ze Stambułu. Trzy drużyny awansują do play off. Obiecuję twardą walkę – mówi trener Serwiński.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved