Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Udany rewanż częstochowskich siatkarzy

II liga: Udany rewanż częstochowskich siatkarzy

W sobotnim pierwszym meczu rundy rewanżowej II ligi, siatkarze Delic-Pol Częstochowa pokonali we własnej hali AZS Opole 3:1, przezwyciężając tym samym złą passę.

Zła passa towarzyszyła częstochowianom w ostatnich spotkaniach. Po sobotnim zwycięstwie ponownie wskoczyli oni na czwarte miejsce w II-ligowej tabeli.

Piewszy set rozpoczął się od udanego podwójnego bloku siatkarzy z Opola. Nie przestraszyło to jednak częstochowian, którzy szybko uzyskali prowadzenie 3:1. W dalszej części partii goście zaczęli popełniac wiele własnych błędów. Nie pomogła interwencja trenera Zbigniewa Rektora , który wykorzystał dwie przysługujące mu przerwy. Częstochowianie, którzy grali o wiele spokojniej i skuteczniej wygrali tą partię miażdżącą przewagą 25:14.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. W częstochowskiej drużynie doskonale radził sobie kapitan Paweł Mazowski oraz rozgrywajacy Maciek Kusaj, który zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. Goście natomiast dobrze radzili sobie przy siatce. Od stanu 10:8 gracze Delic-Pola zaczęli punktowo odskakiwać rywalom, zdobyli wysoką przewagę i po udanym bloku Krzysztofa Ferka oraz Maćka Kusaja zakończyli tego seta wygrywając 25:16.

W trzecim secie gra początkowo była bardzo wyrównana, choć coraz wyraźniejszą przewagę na boisku zaznaczali siatkarze z Opola. Poprzez dobrą grę w bloku i obronie uzyskali czteropunktowe prowadzenie. W częstochowskiej drużynie szybko zareagował trener Stanisław Gościniak, który poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Wskazówki trenera pomogły i drużyna spod Jasnej Góry doprowadziła do remisu 17:17. Do końca obydwie drużyny „wymieniały ciosy” i ostatecznie dzięki udanej „kiwce”, goście wygrali te partię 26:24.

Czwarty set okazał się decydujący. Młodzi drugoligowcy z Częstochowy szybko zapomnieli o przegranej w trzecim secie. Dzięki potężnym uderzeniom Allassana Guindo oraz atakom ze środka Łukasza Szczepanika, gospodarze szybko odskoczyli rywalom na kilka oczek. Konsekwentna gra podopiecznych Stanisława Gościniaka, doprowadziła do zwycięstawa w tym secie 25:16 a w całym meczu 3:1.

Delic-Pol Norwid – AZS Opole 3:1

(25:14; 25:16; 24:26; 25:16)