Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Poszły za ciosem

I liga: Poszły za ciosem

fot. archiwum

Siatkarki SPS-u wygrały w sobotę ważne spotkanie z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca i awansowały o jedno miejsce w pierwszoligowej tabeli

Przed tygodniem częstochowianki zdobyły komplet punktów w spotkaniu z łódzkim Startem, teraz także wzbogaciły się o trzy "oczka".

 

Byliśmy niezwykle zdeterminowani, zależało nam bardzo, aby rozpocząć marsz w górę tabeli – mówi menedżer SPS-u Janusz Majkusiak . – Było to widać szczególnie w pierwszym secie, który od początku do końca toczył się pod nasze dyktando . 

W drugiej partii role się odwróciły. To sosnowiczanki raz za razem zmuszały studentki Politechniki do błędów. Na szczęście już w kolejnej partii siatkarki SPS-u wzięły się w garść i rozpoczęły marsz po zwycięstwo.

 

Trzeci set był wyrównany, prowadziliśmy dwoma, trzema punktami i wygraliśmy do 21 – dodaje Majkusiak. – Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak w następnej partii .

 

Oba zespoły prowadziły walę o każdą piłkę i o sukcesie SPS-u zadecydowała końcówka partii. Doskonale zaprezentowały się dwie środkowe Dorota Malinowska i Izabela Kasprzyk, dzięki którym sporo punktów udawało się zdobyć blokiem. – Kiedy zdobyliśmy wreszcie 29. punkt, dziewczyny rozpoczęły taniec na parkiecie. Radość była naprawdę wielka – mówi Majkusiak.

 

SMS Sosnowiec – SPS Częstochowa 1:3 (18:25, 25:16, 21:25, 27:29)

 

Skład:

SPS: Pietroczuk, Węcławek, Kasprzyk, Solska, Malinowska, Nieczyporowska, Kędzia (l) oraz Cupisz

 

Zobacz także:

Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved