Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: MMKS Dąbrowa Górnicza wciąż bez porażki

I liga: MMKS Dąbrowa Górnicza wciąż bez porażki

W meczu pomiędzy MMKS Dąbrowa Górnicza oraz KSZO Ostrowiec Św. lepsza okazała się miejscowa drużyna pokonując przeciwniczki 3-1.

Set pierwszy a zarazem najdłuższy, trwający blisko 26 minut był najbardziej zaciętym setem i dostarczył zgromadzonym widzom bardzo wiele emocji. Od samego początku uwidoczniła się przewaga MMKS. Skuteczna gra w ataku i bloku Anny Białobrzeskiej oraz Urszuli Jędrys Szynkiel pozwoliły na kontrolowanie stanu tego seta i swobodną grę MMKS do stanu 6-2, a potem do stanu 14-9. Jednakże przy stanie 18-13 zaczął szwankować odbiór zagrywki, a także atak w drużynie dąbrowskiej. Skutecznymi serwami popisywały się kolejno: Magdalena Kosiorowska oraz Anna Brożek . Drużyna KSZO doprowadza do wyrównania stanu meczu, a podenerwowany trener Kawka bierze czas za czasem i dokonuje zmian. Przy stanie 22-20 miejscowy zespół gubi się tracąc w tej partii meczu dwa ważne punkty. Od tej pory gra toczy się punkt za punkt, a seta kończy skutecznym atakiem Andrea Pavelkowa .

W drugim secie zawodniczki KSZO od samego początku narzuciły swój styl gry odrzucając od siatki miejscowy zespół. Przy stanie 3-9 trener Kawka prosi o drugi czas jednakże gra miejscowych pozostawia wiele do życzenia. Pomimo zmiany w miejscowej drużynie: za rozgrywającą Ewę Matyjaszek wchodzi Izabela Kunc – losy tego seta wydają się być przesądzone. Proste błędy w przyjęciu zagrywki nieskończone ataki z pierwszej piłki spowodowały, że na tablicy wyników pojawił się stan 16-20. Skutecznymi okazały się: Magdalena Kosiarska, Katarzyna Walewander oraz Joanna Bednarek . Set ten kończy się zwycięstwem zespołu z Ostrowca 25-21.

Podrażniona ambicja MMKS spowodowała, że set ten był praktycznie bez historii Ania Białobrzeska skutecznymi serwami wyprowadziła dąbrowianki na prowadzenie 8-1 podobnie bardzo dobrą i kąśliwą zagrywkę prezentowała Małgorzata Lis. Set ten zakończył się gładkim zwycięstwem dąbrowianek 25-14.

W ostatnim secie tego spotkania zgromadzeni kibice oglądali ponownie szybkie prowadzenie dąbrowianek kolejno 8-4, 13-8. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego nawiązywał wyrównaną walkę, prezentował grę kombinacyjną, jednakże miejscowe skutecznie grały blokiem. Zdarzały się momenty rozluźnienia, przy stanie 21-13, dąbrowianki kolejno tracą 3 punkty wprowadzając wiele nerwowości w swoje szeregi. Szybka reakcja trenera wprowadza spokój i set ten kończy się zwycięstwem 25-17

Za swoją postawę i bardzo kulturalny doping należy pochwalić nieliczną grupkę kibiców z Ostrowca, którzy pomagali swojej drużynie.

MMKS Dąbrowa Górnicza – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3-1

( 29-27; 21-25; 25-14; 25-17)

MMKS: Anna Białobrzeska, Ewa Matyjaszek, Ewelina Sieczka, Marzena Wilczyńska, Krystyna Tkaczewska (Libero); Urszula Jędrys – Szynkiel; Małgorzata Lis oraz Andrea Pavelkowa; Izabela Kunc;

KSZO: Magdalena Kosiarska (Libero); Natalia Kostyanyk; Ksenia Maj; Joanna Bednarek; Katarzyna Walawender; Iwona Kosiorowska; Agnieszka Buzała oraz: Anna Brożek; Ewelina Świerszcz; Katarzyna Nadziałek;

Za tydzień tj. 9 grudnia 2007 o godzinie 16.00 dojdzie do meczu na szczycie pomiędzy MMKS Dąbrowa Górnicza a Wisłą Kraków, zmierzą się jak dotąd dwie niepokonane drużyny.