Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Przerwana wyjątkowa passa zwycięstw Ryerson Rams

Przerwana wyjątkowa passa zwycięstw Ryerson Rams

Prowadzony przez Mirka Porosę, 5. zespół w rankingu CIS - Ryerson Rams, nie podtrzymał pasma zwycięstw, trwającego od 17.01.2006. W 20 z kolei meczu od tamtej pory, Rams przegrali 0:3 w lidze OUA z Toronto Varsity Blues.

Przez dwa pierwsze sety tego meczu, toczyła się dość wyrównana walka „punkt za punkt”. Grający wyjazdowe spotkanie Rams, w każdym z tych dwóch setów prowadzili minimalnie, schodząc na kolejne przerwy techniczne (8:7 i 16:15 w pierwszym oraz 8:7 i 16:14 w drugim). Jednak zawodnicy Toronto Varsity Blues potrafili w obu setach efektywniej rozegrać końcówki, wygrywając odpowiednio, do 24 i do 22.

W trzecim secie Rams ułatwili gospodarzom zadanie, popełniając od początku sporo bardzo ważkich w skutkach błędów własnych. Varsity Blues wykorzystali to, wypracowując sobie bardzo bezpieczną przewagę I kontrolując ją do końca. W ostatniej akcji meczu, środkowy bloku Toronto – Colin Doyle zapewnił gospodarzom meczowy punkt bardzo dobrym blokiem.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Toronto Varsity Blues, był zdobywca 20 punktów – prawoskrzydłowy Brendan Peel. Najwięcej punktów dla Ryerson Rams, zdobył lider klasyfikacji na najlepiej punktujących zawodników w lidze OUA – Ryan Vandenburg

Nie udało się nam wygrać wszystkich meczów w tym sezonie. Był to pierwszy taki mecz, w którym prowadziliśmy w pierwszym secie 23-21 a w drugim 22-20 i nie zakończyliśmy ich zwycięsko. Zrobiliśmy za dużo własnych błędów żeby wygrać to spotkanie. Szkoda, bo mieliśmy 19 ligowych meczów z rzędu wygranych. Ten miał być 20. Ostatni raz przegraliśmy 17 stycznia 2006. Jutro gramy z York i postaramy się zakończyć pierwszą rundę ligi zwycięstwem – skomentował dość nieoczekiwaną porażkę trener Ryerson Rams. Mirek Porosa.

Toronto Varsity Blues – Ryerson Rams 3:0 (26-24, 25-22, 25-10)

Po tym meczu Rams mają rekord w lidze OUA 10-1, zaś ich rywale rozpoczynają grudniową przerwę w ligowej rywalizacji, z rekordem 7-4.

Rams jeszcze nie maja przerwy w rozgrywkach. W sobotę, 2 grudnia grają ostatni przed przerwą grudniową mecz w York.