Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Polscy zawodnicy powiedzieli po meczu z Bułgarią

MŚ: Polscy zawodnicy powiedzieli po meczu z Bułgarią

Emocje po meczu z Bułgarią jeszcze nie opadły, a już swoimi wrażeniami dzielą się jego gwiazdy. - W medal uwierzę wtedy, kiedy zawiśnie on na mojej szyi - powiedział Świderski.

Łukasz Kadziewicz nie był zadowolony z gry swojej i naszej reprezentacji. – To nie był mój dobry mecz – przyznał spokojnie. – Nie możemy grać tak jak dzisiaj – ocenił. Kadziewicz nie mógł się nachwalić trenera reprezentacji Raula Lozano. – Zawdzięczamy mu wszystko. Pokazał, że ciężka praca przynosi efekty – powiedział.

W medal uwierzę dopiero, kiedy zawiśnie na mojej szyi. Mam nadzieję, że będzie on z najcenniejszego kruszcu – powiedział po półfinałowym meczu z Bułgarią Sebastian Świderski. – Szanujemy rywala. Brazylia jest faworytem wszystkich turniejów, w których startuje, jednak jeśli zagramy z luzem możemy powalczyć – nawet o zwycięstwo – stwierdził ŚwiderskiNajważniejsze, że jesteśmy wicemistrzami świata – powiedział Daniel Pliński. – Pół roku pracy w Spale przyniosło efekty, jutro zagramy z wielką Brazylią o złoto – cieszył się nasz siatkarz. Pliński przyznał, że nasi siatkarze nie rozegrali najlepszego meczu w karierze. – Był gigantyczny stres – powiedział i wyraził nadzieję, że niedzielny finał z Brazylią okaże się szczęśliwy. – My, Polaczki lubimy robić niespodzianki. Mam nadzieję, że jutro zostaniemy mistrzami świata – zakończył.

Co jak mogę powiedzieć? Jesteśmy ogromnie szczęśliwi. Wygraliśmy mecz i pokazaliśmy charakter. Chcieliśmy zadedykować to zwycięstwo naszemu przyjacielowi Arkadiuszowi Gołasiowi, który zginął w wypadku samochodowym w zeszłym roku – stwierdził kapitan reprezentacji Polski Piotr Gruszka.

To był ciężki mecz, zwłaszcza w drugim secie. Graliśmy źle, popełnialiśmy dużo własnych błędów. Jestem zadowolony, że w końcówce trzeciego seta mimo niekorzystnej sytuacji potrafiliśmy się podnieść i wygrać. Dla mnie jest to wielki dzień. Cała Polska ma powody do radości – mówił Michał Winiarski.

To był bardzo nerwowy mecz. My zagraliśmy bardzo dobrze pierwszego seta. Potem oddaliśmy Bułgarom drugiego, a oni nam trzeciego. Dobrze, że to wszystko się tak skończyło, naszym wielkim sukcesem. Jeżeli udało nam się na takich emocjach, takich nerwach wygrać, to znaczy, że jesteśmy mocni. Tak, srebro już mamy i będziemy walczyć o złoto. Zrobimy wszystko, żeby je wywalczyć. To byłoby zwieńczenie dwóch lat ciężkiej pracy z trenerem Raulem Lozano – stwierdził Grzegorz Szymański.

Po meczu bardzo szczęśliwy był drugi trener reprezentacji, Alojzy Świderek. – To jest coś niesamowitego, co trafia się zapewne raz w życiu. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, choć mecz był bardzo trudny. Wiele krwi napsuł nam Jordanow, ale najważniejsze, że to my mamy medal i zagramy w finale. Jest to niesamowite, że po zaledwie dwóch latach pracy osiągnęliśmy z tą drużyną tak dużo.

źródło: interia.pl, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved