Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Winiary Kalisz – Stal Mielec 3:1

LSK: Winiary Kalisz – Stal Mielec 3:1

Siatkarki Stali Mielec przegrały na wyjeździe, w pierwszym meczu nowego sezonu 2006/07 z zespołem Winiar Kalisz 1:3.

Pierwszy set zaczął się nerwowo po obu stronach siatki. Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 6:6. Na pierwszą przerwę techniczną Winiary schodziły z przewagą dwóch oczek (8:6). Po trudnej technicznie zagrywce Anny Woźniakowskiej i dobrej grze całego zespołu Winiary wyszły na kilkupunktową przewagę (14:8). Następnie skutecznymi atakami dawały znać o sobie Anna Barańska, Adriana Mitrović oraz Eleonora Dziękiewicz. Siatkarki z Kalisza dobrze spisywały się także w bloku, a mianowicie Eleonora Dziękiewicz i Anna Woźniakowska. Po stronie Stali Mielec brylowały Marta Wrzesińska i Ewelina Dązbłaż. Na drugą przerwę techniczną kaliszanki schodziły z sześciopunktowym prowadzeniem (16:10). Po bardzo skutecznej grze Ani Barańskiej, Adriany Mitrović oraz Milady Spalovej i Eleonory Dziękiewicz na tablicy wyświetlił się wynik 21:10. Losy seta były już przesądzone i siatkarki Winiar dały ugrać przeciwniczkom zaledwie trzy punkty. Set zakończył się efektownym atakiem ze środka w wykonaniu Milady Spalovej (25:14).

Druga partia to jeszcze większa nerwówka zwłaszcza po stronie kaliszanek. Rywalizacja toczyła się punkt za punkt, aż do pierwszej przerwy technicznej (7:8). Po stronie Winiar skutecznie grały Anna Woźniakowska, Anna Barańska oraz Milada Spalova, natomiast po stronie Stali Agata Wilk, Małgorzata Skorupa oraz Marta Łukaszewska. Po przerwie technicznej lepiej zaczęły spisywać się siatkarki z Mielca i to one budowały coraz solidniejszą przewagę. Do zespołu trenera Igora Prielożnego wkradły się nerwy i zawodniczki popełniały błąd za błędem. Nie mogły sobie poradzić z niezbyt trudną zagrywką gości, a także myliły się w ataku. Pod koniec seta kaliszanki poderwały się do walki, skutecznie atakowały Anna Barańska i Anna Woźniakowska oraz pojawił się także blok Izabeli Żebrowskiej, niestety było już za późno aby odrobić straty w tym secie. Przyjezdne zawodniczki kontrolowały grę i to one wygrały 25:15 i wyrównały wynik spotkania na 1:1.

Kolejnego seta gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia, podrażnione porażką w drugiej partii. Skutecznie kiwała w ataku kapitan kaliskiego zespołu Ania Barańska. Kolejna akcja zakończyła się efektownym zbiciem z obiegnięcia Milady Spalovej. Dobrze blokiem zagrała Eleonora Dziękiewicz i to kaliszanki prowadziły po pierwszej przerwie technicznej (9:3). Gra dobrze się układała gospodyniom do stanu 14:10, gdy zaczęły tracić punkty po dobrej grze zawodniczek przyjezdnych. Skutecznymi blokami na Izie Żebrowskiej popisały się Agata Wilk i Małgorzata Skorupa. Dobrą kiwką zaskoczyła przeciwnika rozgrywająca Stali Karolina Olczyk (15:13). Winiary utrzymywały dwu, trzypunktową przewagę, aż do stanu 20:20. Koniec seta to nerwowa i wyrównana walka obu drużyn, efektowne i skuteczne ataki Eleonory Dziękiewicz i Izabeli Żebrowskiej z Winiar oraz dobra gra blokiem Karoliny Olczyk (22:22). Jednak więcej zimnej krwi zachowały faworytki tego pojedynku Winiary Kalisz i wygrały partię 25:22 obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set podobnie jak drugi zaczął się nerwowo. Kolejno błędy popełniały gospodynie jak i zawodniczki przyjezdne. Błąd w ustawieniu oraz nieudane ataki mielczanek dawały punkty Winiarom, natomiast autowe ataki kaliszanek niwelowały przewagę. Taka gra utrzymywała się do pierwszej przerwy technicznej, na którą z prowadzeniem zeszły siatkarki z Mielca. Kolejna część seta to wyrównana walka obu zespołów. Dobrze w ataku spisywały się Eleonora Dziękiewicz, Ania Barańska i Ania Woźniakowska, a także środkowa Milada Spalova. Po stronie przyjezdnych brylowała Agata Wilk, dając znać o sobie skutecznymi atakami. Stan seta (17:16) dla Winiar stał się przełomowy i to one zaczęły budować coraz większą przewagę (20:16), po efektownych akcjach z środka Milady Spalovej oraz ze skrzydeł Ani Woźniakowskiej i Adriany Mitrović. W końcówce seta asem serwisowym popisała się Marta Łukaszewska. Kolejną akcję blokiem zakończyła Eleonora Dziękiewicz (22:17). Mielczanki obroniły aż 4 piłki meczowe. Mecz zakończyła efektownym i bardzo mocnym atakiem Izabela Żebrowska (25:22) dając kaliszankom zwycięstwo 3:1.

Winiary Kalisz – Stal Mielec 3:1

(25:14, 15:25, 25:22, 25:18)

Winiary: Barańska, Dziękiewicz, Woźnakowska, Spalova, Godos, Mitrović i Sawicka (l) oraz Owczynnikowa, Żebrowska

Stal: Olczyk, Łukaszewska, Dązbłaż, A. Wilk, Skorupa, Wrzesińska i Ząbek (l) oraz Turbak, D. Wilk, Waligóra