Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi zagraniczne ciągle z mundialowym piętnem

Ligi zagraniczne ciągle z mundialowym piętnem

Jeszcze tydzień – dwa musimy poczekać, żeby wszystkie ligi rozpoczęły rywalizację w sezonie 2006/07. Tymczasem, tam gdzie walka już się rozpoczęła, na emocje nie możemy narzekać.

Belgia

Meczem przedostatniej, 10. kolejki, pierwszej rundy fazy zasadniczej, będzie niewątpliwie pojedynek zajmujących sąsiednie, 2. i 3. miejsca w tabeli, Euphony Tongeren i Dauphines Charleroi. Drużyna z Tongeren gra równo od początku sezonu, a jedynej porażki doznała z liderkami – Asterix Kieldrecht. Długo Natomiast do właściwej dyspozycji dochodziły dziewczyny z Charleroi. W końcu jednak złapały właściwy rytm gry – dlatego dzisiejsze spotkanie powinno być niezwykle ciekawe. Zwycięstwo w nim jest ważne dla obu drużyn, tym bardziej, że lokujący się przed nimi w tabeli – Asterix – podejmuje ostatnią drużynę ligi – Gembloux – i punktów raczej nie straci, Natomiast może odskoczyć już wyraźnie tej ekipie, która przegra w pojedynku na szczycie.Liga belgijska kobiet – wyniki i tabela

W lidze mężczyzn, 6 grudnia zaległości odrobi Knack Roeselare, który zagra u siebie z Menen. Jako że grający w Lidze Mistrzów Knack jest faworytem w tym meczu, jawi się dość oczywisty obraz sytuacji w lidze. Noliko i Knack zdecydowanie dominują. W jedynym dzisiejszym meczu, Menen powinno wygrać wyjazdową potyczkę z ostatnim w tabeli – Shanks Guibertin. Pozostałe mecze odbędą się jutro. Do rangi meczu 8. kolejki urasta wyjazdowe spotkanie 2. drużyny w tabeli – Knack z 3. drużyną – Pepe Jeans Asse-Lenik. Zwycięstwo Knack potwierdzi dobrą formę zespołu a zarazem dominację Knack i Noliko w lidze. Zwycięstwo Asse-Lenik pozwoli pozostać tej drużynie nadal w walce o czołowe miejsca w tabeli po fazie zasadniczej.

Liga belgijska mężczyzn – wyniki i tabela


Czechy

Prawie półmetek rundy rewanżowej fazy zasadniczej, osiągnęły rozgrywki w czeskiej lidze kobiet. Slavia Praga Brno i Olymp Praga wyraźnie w rozgrywkach dominują i w meczach 11. kolejki też są faworytami. Drużyny z Pragi (mimo że Slavia gra mecz wyjazdowy) nie powinny stracić punktów. Brno też jest faworytem, ale w wyjazdowy mecz z SK UP Ołomuniec musi włożyć wszystkie swoje umiejętności.

Liga czeska kobiet – wyniki i tabela


Francja

Ciągle niepokonane we francuskiej ekstraklasie kobiet, są RC Cannes i Beziers Gazelec. Mimo że w 8. kolejce grają mecze wyjazdowe (odpowiednio z Stres i Mulhouse), nie powinny przegrać także tym, razem. Bardzo ciekawie jest za plecami dwójki liderów, na miejscach 3-7. Zajmują je drużyny z 1-2 porażkami, grające dziś ważne mecze, decydujące o tym, czy utrzymają kontakt z czołówką tabeli. Z pewnością odpadnięcie z tej grupy grozi Mulhouse – grającemu z Beziers Gazelec. Najbardziej zaciętym i ciekawym meczem, powinna być konfrontacja 5. (Cannet-Rocheville) z 4. drużyną tabeli (Melun La Rochette).

Liga francuska kobiet – wyniki i tabela


Hiszpania

Grupo 2002 Murcia zagra w dniach 15-17 grudnia w turnieju II rundy Top Teams Cup w Brnie. Forma zespołu rośnie, a Ljubow Kilic, Małgorzata Glinka i Agata Mróz już weszły do drużyny na dobre i mogą być gwarantem sukcesu. Spar Tenerife Marichal 29 listopada przegrał u siebie w Lidze Mistrzyń z Foppapedretti Bergamo 2:3. Forma zespołu jest jednak właściwa – Milena Rosner, Ingrid Visser, Neslihan Dernel-Demir i Logan Tom, też łatwo nie sprzedadzą skóry w europejskich pucharach, a tym bardziej w lidze hiszpańskiej. Teneryfy jest nadal w lidze niepokonana. Obie „Polskie” drużyny w 10. kolejce ligowej grają mecze wyjazdowe, ale punktów nie powinny stracić. Ciekawe mogą być przynajmniej dwa spotkania z szerokiej grupy zespołów mających po 9. kolejce 14-16 [punktów. Warto śledzić wyniki potyczek Albacete z Ciutadella, Aguere z Hotel Cantur, a także Visual Benidorm z Universidad de Burgos.

Liga hiszpańska kobiet – wyniki i tabela

Meczem 10. kolejki w ekstraklasie hiszpańskiej mężczyzn, będzie potyczka wicelidera tabeli – Arona Playa z 3. drużyną – Unicaja Arukasur. Z tego, że jedna z tych drużyn straci ligowe punkty, z pewnością najbardziej cieszą się siatkarze Numancii, którzy od początku rozgrywek grają bez przekonania i w kratkę. Jednak szczęśliwie są obecnie na 4. miejscu w tabeli i mogą umocnić tę pozycję, bo dzisiaj grają z ostatnim w ligowej tabeli – Volley Lleida. Może też Numancia zgubić jednego z sąsiadów w tabeli, bowiem C.V. Zaragoza gra wyjazdowy mecz z liderem – Drac Palma Pórtoll – i raczej ciężko będzie jej wygrać.

Liga hiszpańska mężczyzn – wyniki i tabela


MEVZA

Awansem, już 20 października, Slavia Bratysława wygrała 3:1 mecz w ramach 10. kolejki ligi środkowoeuropejskiej, z OK. Sibenik. Oba zespoły spisują się do tej pory bardzo słabo, zajmując dwa ostatnie miejsca w tabeli. OMS Senica przełożyła wyjazdowy mecz z Branikiem Maribor na 14.12.2006. Dlatego jedynym dzisiejszym meczem będzie pojedynek Novo MestoSparkasse Klagenfurt – dwóch zespołów o podobnej sile, sąsiadujących ze sobą w tabeli. Novo Mesto w tym spotkaniu może wykorzystać atut własnej hali.

Liga MEVZA kobiet – wyniki i tabela

Z trzech spotkań 12. kolejki ligi MEVZA mężczyzn, które rozegrano wczoraj, nie dysponujemy jeszcze wynikami. Szczególnie interesujący byłby tutaj wynik meczu na szczycie, w którym lider – słoweńskim OK Autocommerce, podejmował 3. w tabeli – austriacki Hypo Tirol. W dwóch dzisiejszych spotkaniach, o komplet punktów powinny wzbogacić się VKP Bratysława – mimo że gra mecz wyjazdowy, oraz węgierska Kometa Kaposvar, która gra z ostatnim w tabeli Chemesem Humenne, a wygrywając może zbliżyć się do ligowej czołówki.

Liga MEVZA mężczyzn – wyniki i tabela


Niemcy

Wczoraj rozegrały pełną 8. kolejkę spotkań zespoły ekstraligi pań w Niemczech. Cenne zwycięstwo 3:1 nad USC Münster, zanotował Dresdner S.C.. Vilsbiburg otrząsnął się po porażce 1:3 w poprzednim meczu z wspomnianym wyżej USC Münster i teraz gładko wygrał z tymczasowo zajmującym pozycję lidera – VfB Suhl. Wisbaden nie miało Natomiast problemu z ostatnim w tabeli – WiWa Hamburg.

Panie w Niemczach zaczęły po MŚ galopować – jutro będą już rozgrywały pełną 9. kolejkę ligową. Szczególnie ciekawie zapowiada się wyjazdowa konfrontacja Dresdner S.C. z VfB Suhl. Jeżeli siatkarki z Drezna wygrają, zbliżą się do rywalek na odległość jednego punktu, mimo że mają o dwa spotkania mniej rozegrane. W podobnej sytuacji jest Vilsbiburg, który też może zbliżyć się do VfB Suhl na odległość jednego punktu, jeżeli wygra wyjazdowy mecz z NA.Hamburg.

Liga niemiecka kobiet – wyniki i tabela


Serbia

Postar 064 Belgrad, Jedinstvo Užice i Crvena Zvezda Belgrad, w 2. kolejce ligi serbskiej pań jeszcze nie trafiają na siebie. Stąd też powoli powinna formować się czołówka ligowa z ich udziałem. Rozgrywki dopiero ruszają i nie wcześniej jak po 4-5 kolejkach, będzie można określić rzeczywisty układ sił w tym sezonie.

Liga serbska kobiet – wyniki i tabela


Słowacja

Panie w lidze słowackiej kończą dzisiaj fazę zasadniczą rozgrywek. W 14. kolejce na emocje zanosi się chyba tylko w meczu PezinokSlavia Koszyce. Niespodzianek ostatnia kolejka nie powinna przynieść. Już od dawna na czele ligowej tabeli są Slavia Bratysława i Pezinok.

Liga słowacka kobiet – wyniki i tabela

Także panowie kończą dzisiaj fazę zasadniczą. W 14. kolejce jest jeszcze kilka ciekawych kwestii do rozwiązania. Przede wszystkim otwarte jest pytanie, czy zajmujący 3. miejsce w tabeli Ekonóm SPU Nitra, jest w stanie przeszkodzić ekipie Cityfarma Nové Mesto w zachowaniu miana niepokonanego zespołu przez całą fazę zasadniczą. Emocje mogą być także w meczu wicelidera z Prešov, z zajmującą 4. miejsce w tabeli Lokomotívą Zvolen.

Liga słowacka mężczyzn – wyniki i tabela


Włochy

W 2. kolejce Serie A kobiet, „Polskie” zespoły nie trafią na siebie. Jednak z oczywistych względów, dla Katarzyny Skowrońskiej-Dolata, ekscytujący może być pojedynek obecnej jej drużyny – Asystel Novara, z ubiegłorocznym pracodawcą – Minetti Vicenza. Zainteresowanie nasze tym meczem jest tym większe, że w 1. kolejce ligi obie drużyny zaprezentowały znakomite przygotowanie do sezonu. Oli Przybysz i Rebecchi Piacenza trudno będzie o punkty w meczu z Monte Schiavo Jesi – nawet w sytuacji, gdy Rebecchi gra u siebie. Za to Foppapedretti Bergamo (Katarzyna Gujska) nie powinno mieć nawet cienia problemów w wyjazdowym meczu z Tecnomec Forlě.

Liga włoska kobiet – wyniki i tabela

źródło: inf. własna, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved