Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Joker Piła – BBTS Bielsko-Biała 3:1

Joker Piła – BBTS Bielsko-Biała 3:1

Szóste zwycięstwo zanotowała drużyna VKSu Jokera Piła, która nie bez problemów pokonała w dzisiejszym spotkaniu znacznie niżej notowaną ekipę BBTSu Bielsko-Biła.

Podopieczni Sławomira Gerymskiego zwyciężyli 3:1, inkasując tym samym 3 punkty do ligowej tabeli. Dzisiejsze zwycięstwo pozwala awansować zespołowi z grodu Staszica na 2 miejsce w tabeli, wyprzedzając tym samym akademików z Nysy.

Spotkanie w hali przy Żeromskiego rozpoczęło się po myśli gości z południa, którzy pierwsze trzy akcje i zarazem punkty zapisali na swoim koncie (3:0). Trzypunktowe prowadzenie utrzymało się do stanu 6:9, wtedy to trzykrotnie punktowali gospodarze, doprowadzając do remisu po 9. Później kibice „miejscowych” mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia przez swoich pupili. Jokerowcy wyszli na prowadzenie 13:11. W dalszej części partii toczyła się wyrównana walka, w której żadna z drużyn nie wypracowała większej przewagi. Na tablicy najczęściej widniał wynik remisowy (17:17, 20:20). W końcówce kilka niewymuszonych błędów popełnili gospodarze. Stracili cztery punkty z rzędu, nadziewając się za każdym razem na szczelny blok gości. 20:24 i piłka setowa dla Bielszczan. Jokerowcy zdołali jeszcze zdobyć dwa oczka, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Grzegorza Wagnera. 25:22 i dość niespodziewanie goście obejmują prowadzenie.

Druga partia była wyrównana do stanu 7:6 dla gospodarzy. Od tego momentu Pilanie stopniowo powiększali swoją przewagę. Przy stanie 10:6 o przerwę poprosił szkoleniowiec BBTS-u Grzegorz Wagner. Po przerwie dla gości obraz gry niewiele się zmienił. Podrażnieni przegraną w pierwszej partii Pilanie, nie pozwolili rozwinąć skrzydeł gościom. Przewaga z akcji na akcję rosła (14:8, 16:10, 18.10, 22:12). W końcówce seta, świetną passą zagrywek popisał się 18-letni zawodnik Jokera, Radosław Zbierski, walnie przyczyniając się do zwycięstwa w drugiej odsłonie 25:14.

Trzecia odsłona od samego początku należała do gospodarzy. Pilanie wypracowali sobie bezpieczną przewagę, która pozwalała na spokojną grę (3:1, 5:1, 8:3). Przy stanie 10:8 o przerwę poprosił trener Jokera, Sławomir Gerymski. W szeregi Pilan wdarło się rozluźnienie, co było przyczyną utraty dużej przewagi, która zmalała zaledwie do 2 oczek. Po przerwie na boisku pojawia się kolejny 18-latek w biało-niebiskich barwach. Tym razem zmiana na pozycji rozgrywającego. Za Mariusza Sygułę pojawia się Łukasz Szablewski. Mimo przerwy oraz zmiany gra Pilan nie uległa zmianie. Bielszczanie doprowadzają do remisu 12:12. Taki rezultat utrzymywał się do końca partii. Wtedy to po raz kolejny zawodnicy znad Gwdy odskakują rywalom (20:18). Świetny blok pary Sobczyński Lach i piłka setowa dla gospodarzy. Trzeciego seta kończy bohater sprzed ostatniej akcji Michał Lach. Prowadzenie w meczu obejmuje drużyna Jokera.

Czwarta i zarazem jak się później okazało ostatnia partia sobotniego wieczoru, rozpoczęła się od pewnego prowadzenia Pilan (2:0, 4:0) Przy stanie 8:2 o przerwę poprosił Wagner. Kilka ostrych słów przyniosło efekt, albowiem gra BBTS-iaków poprawiła się. Goście zniwelowali przewagę do dwóch oczek, podtrzymując nadzieję na korzystny rezultat (9:7, 14:12). W końcowej fazie seta, jak zdążyliśmy się przyzwyczaić Jokerowcy ponownie „włączając” piąty bieg. Fantastyczna gra młodszego z braci Lachów ( 2 asy serwisowe) pozwala odskoczyć zespołowi z Wielkopolski na bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

Czwartą odsłonę i cały mecz soczystym atakiem, kończy Wojciech Winnik. Tym samym Joker Piła wygrywa w 9. kolejce z BBTS-em Bielsko-Biała 3:1. Trzy punkty zostają w Pile. Spotkanie mogło się podobać, lecz nie obyło się bez wielu błędów. Szczególnie widoczne były zepsute zagrywki, które obniżało poziom sportowy spotkania.

(22:25, 25:14, 25:20, 25:19)