Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bogdan Serwiński: Brazylia jest do pokonania

Bogdan Serwiński: Brazylia jest do pokonania

Mistrzynie Polski, siatkarki Muszynianki-Fakro Muszyna, nie widziały półfinałowego meczu MŚ Polska - Bułgaria (3:1). W trakcie jego trwania były w drodze do Gdańska, na niedzielny mecz Ligi Siatkówki Kobiet z Energą Gedania.

Niestety nie oglądaliśmy dzisiejszego spotkania. W drodze słuchaliśmy w radiu tylko krótkich relacji, właściwe meldunków z aktualnych wynikiem. Moje zawodniczki bardzo przeżywały ten mecz – powiedział trener siatkarek z Muszyny, Bogdan Serwiński.

Serwiński uważa, że Polacy w finale – w meczu z Brazylią – nie są pozbawieni szans. – Francuzi dali pierwszy sygnał, że Brazylia jest do pokonania. To już nie jest ten sam zespół, który nie przegrywał tylko kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa grając z dużą fantazją. Z drugiej strony tam na pewno nie ma słabych stron. To zespół wyrachowany, perfekcyjny, ale nasza drużyna jest obecnie także świetna – powiedział Serwiński.Siatkarki Muszynianki-Fakro nie będą mogły obejrzeć w całości spotkania finałowego (w niedzielę). – Przed meczem z Gedanią nie będzie na to czasu. Na pewno będziemy oglądać fragmenty. Myślę, że nie będzie to dla moich zawodniczek stresujące, tylko budujące – powiedział Serwiński.

Dla Muszynianki-Fakro niedzielne spotkanie nie będzie pierwszym oficjalnym pojedynkiem w tym sezonie. Wcześniej grała w rozgrywkach Pucharu Polski, o Superpuchar oraz w Lidze Mistrzyń (przegrała na wyjeździe z RC Cannnes 1:3).

źródło: mssiatkarzy.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved