Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bernardo Rezende: Poczekajmy ze świętowaniem

Bernardo Rezende: Poczekajmy ze świętowaniem

Brazylia pod wodzą trenera Bernardo Rezende dotarła do finału mistrzostw świata w Japonii. Ale zawodnicy nie myślą jeszcze o świętowaniu.

Po tym jak Brazylijczycy pokonali w półfinale Serbię i Czarnogórę 3-1, jedyne co mógł zrobić trener to odetchnąć z ulgą. – Cieszę się, że po sześciu latach pracy z tą drużyną, dotarliśmy do finału – powiedział Rezende. – Przede wszystkim czuję jednak ulgę.

Bycie Mistrzami Świata oraz Mistrzami Olimpijskimi zobowiązuje. Oczekiwania względem Brazylii są bardzo duże i trener doskonale zdaje sobie z tego sprawę. – Najpierw musieliśmy dostać się do półfinału, a później finału. Teraz czas na kolejny cel, a presja nadal nam towarzyszy. Jesteśmy krajem piłki nożnej. U nas drugie miejsce nie jest dobrze przyjmowane.Już wkrótce Rezende będzie miał czas, aby usiąść i na spokojnie ocenić mistrzostwa. Wie jednak, że to czy będzie je wspominał z żalem czy też z dumą zależy od przebiegu meczu z Polakami. – Musimy dać z siebie wszystko i zagrać najlepiej jak potrafimy. Jesteśmy to sobie winni. Musimy się jeszcze raz skupić i pomyśleć, w jaki sposób będziemy grać jutro.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved