Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Awans „Kobiet Trojańskich” w lidze NCAA

Awans „Kobiet Trojańskich” w lidze NCAA

We wczorajszym spotkaniu 2. rundy rozgrywek regionalnych w lidze NCAA, USC Women of Troy, grające z Asią Kaczor w składzie, pokonały u siebie 3:0 BYU Cougars i uzyskały awans do 3. rundy rywalizacji w ramach Regionu Honolulu.

Wczorajszy mecz rozegrano na parkiecie USC, w hali Galen Center. Tym razem najlepiej punktującą zawodniczką Dla „Kobiet Trojańskich” była zdobywczyni 16 punktów – Diane Copenhagen. Tuż za jej plecami uplasowała się Asia Kaczor, z 15 punktami. Jessica Gysin dorzuciła do dorobku USC jeszcze 12”oczek”. Dla rywalek z BYU Cougars, najlepiej punktowała Chelsea Goodman (14 pkt).

W pierwszym i trzecim secie tego meczu, przewaga gospodyń nie podlegała wątpliwości. Jednak w drugiej odsłonie, ambitne i poprawnie grające rywali, zmusiły drużynę USC do olbrzymiego wysiłku. – Myślę, że drugi set tego spotkania był przełomowy dla mojego zespołu w tym sezonie. To było coś, czego nie da się przygotować teoretycznie na treningu, a jednocześnie taki epizod ma ogromne znaczenie szkoleniowe. Ta drużyna w obecnym sezonie nie była jeszcze Tak poważnie sprawdzona. Cieszę się, że egzamin z dojrzałości zdała znakomicie. Jestem przekonany, że pozytywne efekty oddziaływania tego drugiego seta, szybko dadzą się zauważyć w spotkaniach, które jeszcze przed nami w lidze – powiedział szkoleniowiec „Kobiet Trojańskich” – Nick Haley.

USC Women of Troy – BYU Cougars 3:0 (3:25, 39:37, 30:19)

W 3. rundzie rozgrywek w lidze NCAA – w umownym Regionie Honolulu, USC Trojans zagrają w przyszłym tygodniu ze zwycięzcą meczu Long Beach State – Hawai, który rozegrany zostanie w dniu dzisiejszym.

źródło: inf. własna, usctrojans.cstv.com