Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zdzisław Grodecki: Konstantinow, człowiek z charakterem

Zdzisław Grodecki: Konstantinow, człowiek z charakterem

33-letni obecnie Plamen Konstantinow tylko przez rok grał w Jastrzębiu, ale mimo tak krótkiego czasu zdążył sobie zaskarbić sympatię i szacunek kibiców siatkówki z Jastrzębia.

As reprezentacji Bułgarii po zwycięskim meczu swojej drużyny z Francją na mistrzostwach świata w Japonii odebrał telefon z gratulacjami od dyrektora Jastrzębskiego Węgla, Zdzisława Grodeckiego. – Gratulując mu wygranej powiedziałem, że muszą wygrać z Brazylią, bo inaczej w półfinale trafią na Polskę i dostaną łomot – powiedział działacz klubu z Jastrzębia. – Roześmiał się tylko. Teraz zapewne żałuje, że mnie nie posłuchał, bo w sobotę Bułgarzy zmierzą się z nami. Chociaż gramy świetnie na tych mistrzostwach, absolutnie nie możemy zlekceważyć Bułgarów, w przeciwnym razie może być źle.

Plamen Konstantinow jest mężczyzną szalenie eleganckim, spodnie z materiału są wyłącznie firmy „Versace”, na rękę zakłada tylko markowe zegarki, chociaż nie ma jednej ulubionej marki. – Mimo tego, że jest zawodnikiem światowego formatu, to cały czas pozostaje skromnym człowiekiem – podpowiada Zdzisław Grodecki. – Dla każdego znajdzie czas, a o siatkówce potrafi rozmawiać godzinami. Kiedy podpisałem z nim kontrakt, a transakcja została sfinalizowana w samo południe, zaczęliśmy rozmowę o siatkówce. Skończyliśmy dyskusję o godzinie… 23.00. Zresztą kiedy później u nas grał, często robiliśmy sobie dwu-trzygodzinne sesji poświęcone siatkówce. Mimo wysokiej kultury osobistej, na boisku potrafił się zdenerwować. Wtedy odsuwał swoich partnerów na bok i mówił: „Sam to wszystko załatwię”…Konstantinow – jak każdy człowiek – ma swoje słabości i słabostki. Papierosy pali jak lokomotywa, dwie paczki „Marlboro” dziennie. – Ale przy tym jest człowiekiem o niezwykle silnym charakterze – stwierdził Zdzisław Grodecki. – Kiedy poprosiłem go, by na jakiś czas odłożył papierosy na bok, nie palił przez dwa i pół miesiąca. „To dla pana, kapitalisto Grodecki” – powiedział wtedy do mnie.

źródło: mssiatkarzy.wp.pl, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved