Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wojciech Grzyb: Czeka nas najtrudniejszy mecz w turnieju

Wojciech Grzyb: Czeka nas najtrudniejszy mecz w turnieju

- Czeka nas najważniejsze spotkanie w turnieju. Zrobimy wszystko, aby pokonać Bułgarię - mówi przed sobotnim meczem półfinałowym MŚ (godz. 7:00) Wojciech Grzyb, jeden z trzech siatkarzy PZU AZS Olsztyn w kadrze Raula Lozano.

Jakie wrażenia dzień po zwycięstwie z Serbami?

Ostatnie spotkanie w Sendai już nie miało takiego obciążenia, że przegrany traci awans. Chodziło o rozstawienie przed półfinałami, no i o prestiż. Zastanawialiśmy się nawet, czy Serbowie nie potraktowali tego meczu trochę ulgowo. Ale pewnie nie, bo raczej nikt nie chce trafić na Brazylię wcześniej niż w finale. Zwycięstwo nad tak utytułowanym rywalem, jak Serbia, zawsze jest cenne, a ja bardzo się cieszę, że mogłem zagrać w tym jednym secie. Meczów przed nami już coraz mniej, ale mam nadzieję, że te moje wejścia na boisko jeszcze się powtórzą.Jak wyglądały przenosiny z Sendai do Tokio?

Półtorej godziny Shinkansenem i po sprawie (uśmiech). Myślałem, że ten super pociąg wyciąga 200 km/godz., ale okazało się, że może jechać nawet coś koło 300 km/godz. Krajobrazy za oknem ciężko się podziwia, ale za to komfort jest chyba wyższy niż w samolocie. Nie dość, że mnóstwo miejsca na nogi – co dla nas, siatkarzy ma swoje znaczenie – to jeszcze podróż trwa stosunkowo krótko. W Tokio zamieszkaliśmy w samym centrum, wśród drapaczy chmur. Nasz hotel też ma z pięćdziesiąt pięter i zatrzymała się w nim cała dwunastka drużyn, które jeszcze zostały w turnieju. My mieszkamy chyba na piętnastym, ale na posiłki musimy jeździć na 42. piętro. Tak szybkimi windami, że od zmiany ciśnienia aż zatyka uszy.

Rozpracowywaliście już Bułgarów przed sobotnim półfinałem?

Jeszcze nie, bo zawsze jest tak, że jedną odprawę mamy dzień przed, a drugą już w dniu meczu. Dzisiaj byliśmy tylko na siłowni (rozmowę przeprowadzono w czwartek 30.11 – red.).

Jak będzie w sobotę?

Czeka nas najważniejszy mecz w mistrzostwach, więc to normalne, że myślimy już tylko i wyłącznie o Bułgarii. Zrobimy wszystko, żeby ich pokonać.

Z zawodnikiem rozmawiał Piotr Sucharzewski

źródło: Gazeta Olsztyńska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved