Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Radomia

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Radomia

Na inaugurację turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Radomia, Politechnika Warszawska uległa Resovii Rzeszów 2:3. Także w trudnych pięciu odsłonach, Jadar Radom - gospodarz turnieju, pokonał beniaminka PLS-u z Bydgoszczy.

W pierwszym meczu rozpoczętego dziś turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Radomia pomiędzy Politechniką Warszawską a Resovią Rzeszów zwycięstwo przypadło tym drugim. O wygraną nie było jednak łatwo, a o końcowym sukcesie musiał zadecydować piąty set

Politechnika Warszawska – Resovia Rzeszów 2:3

(19:25, 25:18, 25:15, 23:25, 9:15)

Zespół Jadru Radom, podobnie jak Resovia chwilę wcześniej, potrzebował aż pięciu setów aby pokonać gości z Bydgoszczy. Radomianie nękani kontuzjami ponownie nie wyszli w optymalnym składzie. Na pozycji po przekątnej z rozgrywającym od pierwszego gwizdka wystąpił Wojciech Żaliński, którego funkcję kilka razy przejmował nominalny środkowy – Mykola Karzov. Marcin Owczarski i Krzysztof Niedziela pomimo obecności nie pojawili się na boisku. Zabrakło również Marcina Kocika, który poczynania swoich kolegów oglądał z trybun. Pod nieobecność Premysla Obdrzalka na pozycji libero zagrał, na co dzień trenujący i grający w II zespole Jadaru – Damian Słomka.

Mimo wszystko to Radomianie rozpoczęli dużo lepiej. Zwycięstwo w pierwszym secie przyszło Jadarowcom nadzwyczaj łatwo. Pierwsze skuteczne zbicie Wojtka Żalińskiego i aż trzy asy z rzędu Macieja Pawlińskiego, który w całym spotkaniu imponował skutecznością w zagrywce, dały naszym czteropunktowe prowadzenie. Przewagę tą stale powiększali, aby ostatecznie wygrać do 16.

W kolejnej odsłonie role się jednak odwróciły. Zespół Delecty prawie cały czas dyktował warunki gry, stale prowadząc kilkoma punktami. Dopiero w końcówce podopieczni Dariusza Luksa poprawili swoją grę i wyrównali. Wybronili aż pięć piłek setowych, ale w końcu najmłodszy zawodnik naszego zespołu nie wytrzymał napięcia i pomylił się w ataku, kończąc seta.

Partia trzecia podobnie jak poprzednia zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych. Siatkarze Jadaru Radom dobrze rozpoczęli, ale tak samo skończyć już się nie udało. Gospodarze na samym początku seta objęli kilku punktowe prowadzenie, jednak Bydgoszczanie szybko wyrównali, po czym objęli dwu punktowe prowadzenie. Pod koniec odsłony dołożyli jeszcze jedno oczko, a następnie ją zakończyli.

Set czwarty to kolejny zwrot akcji. Do stanu po 14 trwała wyrównana walka, jednak kolejne cztery punkty padły łupem gospodarzy. Jadarowcy przejęli inicjatywę, ograniczyli błędy własne, a także zdobyli kilka punktów blokiem. Lepsza gra zaowocowała powiększeniem przewagi do 6 punktów. Właśnie taką różnicą oczek zakończyła się czwarta odsłona spotkania.

Set piąty, który często nazywany jest loterią, zdominowali Jadarowcy. Przy pojedynczych punktach zapisywanych na konto siatkarzy Delecty nasi zdobywali je seriami. Jako komentarz wystarczy powiedzieć, że zmiana stron nastąpiła przy wyniku 8:2 dla gospodarzy. Różnica ta utrzymała się już do końca meczu, Radomianie zwyciężyli w tie-breaku 15 do 9.

Jutro kolejne mecze radomskiego turnieju. O godzinie 10.00 Delecta Bydgoszcz podejmować będzie Politechnikę Warszawską, natomiast siatkarze Jadaru Radom około godziny 12.00 zmierzą się z dzisiejszym drugim zwycięzcą – Resovią Rzeszów. Popołudniu natomiast o godzinnie 16.30 zagrają Delecta Bydgoszcz i Resovia Rzeszów oraz około 18.30 Jadar Radom i Politechnika Warszawska.