Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stan najwyższej gotowości w Warszawie

Stan najwyższej gotowości w Warszawie

- Jutro o dziewiątej rano już będziemy wiedzieli wszystko - przewiduje specjalista od marketingu sportowego, Tomasz Redwan. - Gdy w ostatniej akcji półfinałowego meczu, Mariusz Wlazły wbije piłkę w bułgarski parkiet, to...

…ludzie odpowiedzialni za porządek w Warszawie oraz szefowie LOT-u muszą postawić się w stan najwyższej gotowości.

Zdaniem Tomasza Redwana na powitanie siatkarzy, którzy przylecą w poniedziałek z Frankfurtu o 22.40 może przyjść do dziesięciu tysięcy ludzi. Wszystkie estakady, drogi dojazdowe do portu Okęcie mogą zostać zablokowane – powiedział. – Wielka odpowiedzialność spoczywa na Polskim Związku Piłki Siatkowej, który musi uzmysłowić władzom Warszawy co czeka stolicę w najbliższych dniach.Jedna z rosyjskich gazet, po porażce reprezentacji tego kraju z Polską w walce o półfinał napisała, że siatkówka w Polsce jest po piłce nożnej religią. Można o tym było przekonać w Japonii, dokąd nie patrząc na koszty, przyleciało wielu kibiców.

Myślę, że nie tylko futbol i siatkówka są w Polsce religią – powiedział Tomasz Redwan. – Jest nim sport w ogóle. Dużego sukcesu łakniemy wszyscy, jest on nam bardzo potrzebny. Można o tym przekonać się w chwili gdy piłkarze awansują do mistrzostw świata, czy jak pokonamy Portugalię. Siatkarze w mistrzostwach świata realizują te nasze zapotrzebowanie.

Tomasz Redwan podkreślił, że nie jest w stanie ocenić zjawiska i tego, co się będzie działo dzień po zdobyciu złotego medalu.

Nasi siatkarze są osobowościami sportowymi, ale nie są jeszcze medialnymi – powiedział Tomasz Redwan. – Tymi drugimi staną się, gdy będą zapraszani do programów typu „Kawa czy herbata” lub zatańczą z gwiazdami, a kolorowe pisma zaczną zastanawiać się dlaczego Mariusz Wlazły wraca ostatnio późno do domu i dlaczego Daniel Pliński nie cierpi od dzieciństwa gotowanej marchewki. Przykładem takiej osobowości może być żona Adama Małysza, która sportu nie uprawia, ale mocno interesują się nią media.

Co będzie miała siatkówka z sukcesu w Japonii? Już teraz codziennie dzwonią firmy z pytaniem ile będzie kosztowała banda na przyszłorocznych meczach Ligi Światowej – mówi Tomasz Redwan. – Na spotkania ligowe zaczną przychodzić nie tylko kibice siatkarscy. Ludzie będą chcieli zobaczyć bohaterów mistrzostw świata. Zawodnicy będą musieli nauczyć się grać w stresie. Teraz w mistrzostwach Europy spadnie na nich obowiązek zdobycia medalu. Do tej pory można było mówić np. o przedziale miejsc 3-6.

Tomasz Redwan podkreślił, że kibice sportu, nie tylko siatkówki, zaczną też patrzeć na zespół przez pryzmat igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Mistrz świata nie otrzymał kwalifikacji na igrzyska – przypomina Tomasz Redwan. – Polskę czeka żmudna droga walki o awans, która prowadzi poprzez mistrzostwa Europy, Puchar Świata i ewentualnie przez kontynentalne oraz interkontynentalne turnieje kwalifikacyjne.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved